ІСТОРІЯ КОЛЕДЖУ

Комунальний заклад вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради має давню і сильну історію, є одним з найстаріших навчальних закладів Волині. Створений у 19 грудня 1939 року як педагогічна школа, де спочатку навчалося 300 студентів, і очолював її Р. Г. Панич

Після звільнення Луцька 17 квітня 1944 року діяльність педагогічної школи було відновлено і навчалося 146 учнів денної форми навчання і 228 – заочної, а керівником був М. П. Романкевич. У січні 1945 року Луцька педагогічна школа була реорганізована в Луцьке педагогічне училище. Відновлювати зруйнований війною навчальний заклад випало на долю тодішнього директора М. Ф. Большего (1944–1947).

У 1946 році училище перемістилось до іншого приміщення, у якому знаходиться і донині.

У 1940-1950-х роках у стінах закладу здійснювалася підготовка не лише вчителів початкової школи, а й математики, фізики, української та російської мов і літератур. Тоді училище очолювали А. П. Курченко (1947–1954 і 1961–1964), Ю. Т. Квасневський (1954–1961).

У 1954 році відкрито дошкільний відділ, а у 1957 році у Луцькому педагогічному училищі відкрито і музичний відділ.
З 1964 по 1970 роки очолювала училище Г. І. Трохименко, а наступні 10 років керівником був С.М.Стецюк.

У 70-80-х роках Луцьке педагогічне училище було провідним освітнім закладом України. У цей період до старого корпусу училища було добудовано приміщення, яке складалося з актової зали на 450 місць, спортивного залу й нової бібліотеки. Створені нові навчальні кабінети, лабораторії, зміцнюється науково-педагогічний кадровий потенціал начального закладу.

У другій половині 80-х років започаткована програма обміну досвідом із Хелмським педагогічним училищем.

У 1988-89 роках навчальний заклад очолював П.Максимов.

А із 1989 до 2007 року директором був випускник Луцького педагогічного училища А. І. Гуловський. За його ініціативи у 1995 році створено комплекс ступеневої підготовки фахівців «Волинський державний університет імені Лесі Українки – Луцьке педагогічне училище».

Анатолій Іванович постійно зміцнював науково-методичну і матеріальну базу училища, спрямовував колектив на підготовку висококваліфікованих кадрів для загальноосвітніх шкіл і дошкільних навчальних закладів. На початку 90-х років у закладі навчалося понад 1100 студентів і працювало 162 викладачі. Паралельно із державною формою навчання запроваджується і контрактна.

У 1999 році відкрилось відділення «Фізичне виховання» для підготовки учителів фізичної культури, яке очолив досвідчений педагог І. Орлов.

Гордістю відділення стали Анастасія Гурська – майстер спорту з велосипедного спорту, Антон Петрук – майстер спорту з греко-римської боротьби, Світлана Паламарчук – майстер спорту з боротьби дзю-до, Олена Галій – кандидат в майстри спорту з кульової стрільби, срібний призер першості України серед дівчат та інші. 24 липня 2003 року розпорядженням Волинської обласної державної адміністрації Луцьке педагогічне училище реорганізовано у Луцький педагогічний коледж. І вже наступного року
в коледжі розпочинається підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр. Ліцензовано спеціальність «Початкове навчання», а також «Педагогіка і методика середньої освіти. Музика» та «Дошкільне виховання». Відкрито заочну форму навчання за спеціальністю «Початкове навчання» (освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр).

Із 2007 року Луцький педагогічний коледж очолює заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук П. М. Бойчук, який з 1987 року працював на посаді викладача психології, а з 1990 року – заступником директора з навчальної роботи.

Головні зусилля спрямовуються на зростання наукового потенціалу педагогічного колективу, покращення матеріально-технічного забезпечення, підвищення якості освіти, навчання за додатковими спеціалізаціями, діяльність різних студентських об’єднань, клубів, ансамблів, секцій для самореалізації молоді.

З метою сприяння науково-педагогічній та дослідницькій діяльності студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених у 2016 році створено Раду молодих науковців.

З вересня 2017 року акредитовано спеціальність «Фізична культура і спорт» за ступенем бакалавр (денна та заочна форма навчання). 

У 2018 році у коледжі створено інноваційну навчально-тренінгову лабораторію «Нова українська школа» для забезпечення ефективної підготовки майбутніх педагогів.

У 2019 році створили два факультети – дошкільної освіти та музичного мистецтва і початкової освіти та фізичної культури, а також розпочала роботу Вчена рада коледжу.

Новим етапом розвитку коледжу стало набуття нового статусу. У лютому 2020 року установа перейменована на Комунальний заклад вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради.

За час існування навчального закладу з його стін вийшло понад 20 тисяч фахівців у галузі освіти, серед яких: відмінники освіти України, заслужені працівники освіти і культури України, заслужені діячі мистецтв, заслужені вчителі України, кандидати й доктори наук, керівники державних установ.
Працівники, студенти та випускники Луцького педагогічного коледжу пишаються своєю історією і гідно продовжують свої славні традиції.