Наукова робота – один з найважливіших напрямків діяльності відділення «Дошкільне виховання», яка здійснюється з метою вирішення таких основних завдань, як інтеграція теоретичних та емпіричних знань; інноваційна діяльність і впровадження у навчальний процес нових освітніх технологій; розвиток різних форм наукової співпраці з навчальними закладами міста, України та зарубіжжя; керівництво науковими дослідженнями та проектами студентів; участь педагогічних працівників та студентів у роботі науково-практичних конференцій на обласному та міжнародному рівні; публікація науково-методичних праць.
Науково-дослідницька робота викладачів організована за наступними видами: індивідуальна наукова діяльність (публікації та участь у науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо), навчання в аспірантурі та проведення наукових досліджень, захист дисертацій і підготовка їх до захисту здобувачами, видання монографій, навчальних посібників.
Напрями наукових досліджень викладачів відділення «Дошкільне виховання» наступні:
- «Духовно-онтологічні стратегії мислення: соціально-філософський аналіз» (Іванова Наталія Володимирівна – доктор філософських наук, доцент);
- «Становлення та розвиток системи суспільного дошкільного виховання на Волині (друга половина XIX–перша половина XX століття)» (Бубін Алла Олександрівна – канд. пед. наук);
- «Підготовка майбутніх вихователів до створення здоров’язбережувального середовища у дошкільному навчальному закладі» (Циплюк Аліна Миколаївна – канд. пед. наук);
- «Формування готовності майбутнього вихователя до розвитку творчого потенціалу дошкільника засобами авторської казки» (Замелюк Марія Іванівна – канд. пед. наук);
- «Організація самостійної роботи студентів в умовах кредитно-модульного навчання» (Боярчук Світлана Іванівна – старший викладач);
- «Формування емоційного інтелекту студентів засобами арт-терапії» (Міліщук Світлана Олексіївна – викладач вищої категорії);
- «Формування професійної готовності майбутніх вихователів до тьюторської діяльності в інклюзивному освітньому середовищі» (Тарадюк Дар’я Олександрівна, аспірант СНУ імені Лесі Українки, викладач).
Професійному зростанню студентів відділення «Дошкільне виховання» сприяє активна участь у наукових заходах, що дозволяє майбутнім вихователям гідно презентувати свої теоретичні знання та практичні навички з дошкільної педагогіки та фахових методик на олімпіадах, конференціях, науково-практичних семінарах, вебінарах, захистах курсових досліджень на базі закладів дошкільної освіти міста і області.
Традиційними на відділенні «Дошкільне виховання» є педагогічні читання: «Ідеї класиків української дошкільної педагогіки у діалозі з сучасністю» (2015); «Актуальні ідеї С. Русової в контексті сучасних освітніх реформ» (2016); другі педагогічні читання «Актуальні ідеї С. Русової в умовах сьогодення» (2017).
Студенти відділення «Дошкільне виховання» долучаються до проведення наукових пікніків, фестивалів науки на базі закладів освіти міста з метою забезпечення інтелектуального та творчого розвитку молоді, популяризації науки серед дітей та студентства. Демонструючи пізнавальні наукові експерименти, майстер-класи, майбутні вихователі відкривають нові горизонти світу науки та освітніх інновацій.
Студенти відділення «Дошкільне виховання» – активні учасники наукових гуртків. Так, на відділенні діє філософсько-евристичний клуб «Сократ», науково-практичні «Фребелівські студії», які сприяють особистісному та професійному зростанню молоді.
Результати наукових пошуків презентуються на щорічних конференціях: «Студентська весна: перші паростки науки», «Вектор пошуку в сучасному освітньому просторі. Існує практика захисту курсових робіт на базі опорних закладів дошкільної освіти м. Луцька, зокрема, № 5, № 7, № 25, № 40 та ін., що відображає науково-практичну співпрацю сучасного українського дошкілля та вищого навчального закладу.
Обговоренню актуальних питань дошкільної освіти, підвищенню фахової компетентності, налагодженню творчої співпраці, поширенню кращого педагогічного досвіду сприяють науково-практичні семінари та зустрічі з відомими педагогами України.