У нашому навчальному закладі проводиться курс на збереження очної форми навчання. Тому викладачі повинні вміти надати елементарну першу допомогу і студентам, і колегам. З метою надання доступної інформації і підготовки викладацького складу було розроблено Інструкцію №79 «Про надання долікарської допомоги особам при різкому погіршенні стану під час перебування в укритті/ сховищі».
Як реалізація рішення педагогічної ради п.1.15 було організовано і проведено цикл семінарів – тренінгів «Виклики війни» для кураторів академічних груп щодо надання долікарської допомоги здобувачам освіти в надзвичайних ситуаціях. Цикл включав три зустрічі загальною тривалістю 8 годин.
Перший семінар відбувся 14 лютого і був присвячений наданню долікарської допомоги потребуючим при різкому погіршенні стану. Присутні (28) відпрацьовували наступні практичні навички: порядок допомоги при непритомності, визначення свідомості і дихання у постраждалого, надання людині стабільного положення, виконання непрямого масажу серця, використання АЗД, допомога людині при вдавленні, судомах, виклик ЕМД.
Під час наступного семінару 21 лютого куратори (20) вчились визначати ознаки критичної кровотечі; відпрацьовували навички користування джгутом, турнікетом, закруткою; вчились здійснити прямий тиск на рану, тампонувати рану, застосувати метод максимального згинання; дізнались, якими засобами можна, а якими ні, скористатись для тимчасової зупинки кровотечі; вчились накладати основні м’які пов’язки на рану.
На останньому семінарі 28 лютого присутні (28) ознайомились з принциповими відмінностями алгоритму дій при загрозі масового ураження від інших надзвичайних ситуацій; з принципами сортування і евакуації постраждалих; з призначенням кожного із засобів військової аптечки.