Ви зараз переглядаєте ІІ Міжнародна науково-практична конференція проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти України

ІІ Міжнародна науково-практична конференція проректорів із наукової роботи закладів вищої освіти України

ДВНЗ «Ужгородський національний університет»
Центр українсько-європейського наукового співробітництва

ІІ Міжнародна науково-практична конференція проректорів
із наукової роботи закладів вищої освіти України

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ:
ПРОБЛЕМИ ТА ВИКЛИКИ

24 – 27 жовтня 2024 року, Закарпаття

          З 24 по 27 жовтня 2024 року в місті Ужгород на Закарпатті відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України на тему «ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ Й НАУКИ: ПРОБЛЕМИ ТА ВИКЛИКИ» (організатори: ВД «Гельветика» та Центр українсько-європейського наукового співробітництва).

          У заході взяли участь близько 50 проректорів українських вишів для напрацювання бази щодо євроінтеграції української освіти й науки. КЗВО «Луцький педагогічний коледж» представляла Ольга  Фаст, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, яка долучилась до пленарної частини дискусії з питання посилення демократичних цінностей у процесі підготовки докторів філософії в Україні.

          Інтеграція української науки в європейський простір сприяє підвищенню якості освіти, зміцненню конкурентоспроможності українських наукових кадрів та розвитку партнерських проєктів. Під час конференції акцентувалася увага на особливостях євроінтеграції науково-дослідної діяльності ЗВО, створенні та виданні наукових журналів, принципах відкритої науки, проєктній діяльності. Учасники заходу, об’єднані спільними інтересами, провели жваву дискусію щодо нових стандартів і підходів у наукових дослідженнях, обмінялися думками щодо актуальних питань, таких як фінансування науки, впровадження інновацій та адаптація до змін у європейському науковому просторі,  визначення перспектив вітчизняної науки в умовах війни та повоєнного часу, її розвитку в контексті євроінтеграційних процесів.

          Приємною особливістю цьогорічної науково-практичної конференції став візит Митрополита Епіфанія, який співпав у часі з роботою конференції.  Символічно і урочисто було на душі. До слова, рішенням Вченої ради УжНУ Митрополиту Епіфанію було присвоєно звання «Doctor Honoris Causa».