Міжнародна конференція «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю» проходила 10-11 жовтня 2024 року в готелі Gromada Centrum у Варшаві. Захід був організований у рамках проєкту Erasmus+ і зібрав понад 50 висококваліфікованих учасників з України, Польщі, Австрії, Франції та інших європейських країн. Співорганізаторами конференції виступили «Європейський центр свободи та незалежності –EUCFI» (Австрія) та WIENXTRA (Австрія), а приймаючою організацією заходу стала польська фундація «Stand with Ukraine». Учасниками конференції були і стейкхолдери у сфері молодіжної роботи, розробки політик та адвокації. КЗВО «Луцький педагогічний коледж» представляла проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Ольга Фаст. Вона взяла участь у панельних дискусіях, присвячених питанням інтеграції переміщеної молоді в освітнє середовище та їх залучення до освітніх та соціальних програм.
Конференція, яка є важливою частиною проєкту Erasmus+ «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю», мала на меті обговорення нагальних проблем, з якими стикається переміщена українська молодь як в Україні, так і в країнах, що приймають біженців. Захід надав платформу для залучення різних груп, включаючи представників державної влади, молодіжних працівників, освітян та міжнародних експертів, для обговорення стійких рішень щодо підтримки цієї вразливої демографічної групи.
Представники уряду, включаючи офіційних осіб з Міністерства молоді та спорту України, молодіжні працівники з таких організацій, як Асоціація молодіжних працівників України та «SOS Children’s Villages Ukraine», а також міжнародні НУО поділилися кращими практиками, виявили прогалини в наданні послуг та представили рекомендації для майбутніх зусиль. Потреба у розбудові потенціалу та розробці програм підготовки молодіжних працівників була ключовою темою протягом усього заходу.
Конференція завершилася консенсусом щодо важливості міжнародної співпраці у вирішенні потреб переміщеної української молоді. Захід підкреслив роль молодіжної активності, освіти та збереження культурної спадщини для забезпечення розвитку переміщеної молоді як в Україні, так і
в країнах, що її приймають. Також було наголошено на цінності партнерства між Україною та європейськими інституціями, та на необхідності розробки довгострокових стратегій підтримки переміщеної молоді.