Ви зараз переглядаєте Викладачі кафедри філології долучилися до міжнародної гостьової онлайн-лекції”Концептуалізація покоління: від 1960-х до сьогодні”, яку прочитав для студентства й усьогозацікавленого наукового товариства доктор філології, професор Унівеситету Адама Міцкевича вм. Познань (Польща) Ярослав Поліщук.

Викладачі кафедри філології долучилися до міжнародної гостьової онлайн-лекції”Концептуалізація покоління: від 1960-х до сьогодні”, яку прочитав для студентства й усьогозацікавленого наукового товариства доктор філології, професор Унівеситету Адама Міцкевича вм. Познань (Польща) Ярослав Поліщук.

Нинішнього тижня Кафедра філології КЗВО “Луцький педагогічний коледж” Волинської облради долучилася до міжнародної гостьової онлайн-лекції “Концептуалізація покоління: від 1960-х до сьогодні”, яку прочитав для студентства й усього зацікавленого наукового товариства доктор філології, професор Унівеситету Адама Міцкевича в м. Познань (Польща) Yaroslav Polishchuk. Для нас з колегами ця розмова практично стала логічним продовженням позаторічного листопадового усекафедрального закордонного стажування на кафедрі україністики Інституту Східнослов’янських Філологій УАМ як за тематичним спрямуванням, так і концептуальними засадничими проблеми, котрі передували і слідували такому ґрунтовному, розпростореному в часі, обміну досвідом, науковими спостереженнями, висновками та фактологічною інформацією. Прослухана лекція була побудована на спробі осмислення та класифікації доповідачем питомих ознак сучасного літературного процесу в Україні в означений період, характеристиці вже усталених у філологічній науці визначень поколінь останньої третини минулого століття й підготовці теоретичної бази та накресленні методологічних підходів до проведення аналогічного аналізу та глибоких типологічних студій над укрсучлітом першої чверті століття поточного та багато чому іншому, дотичному. У титульнїй доповіді пан професор стисло виклав власне бачення тих об’єднавчих засад, які лягли в основу чинної, суттєво доповненої ним, класифікації літературних поколінь, назвав найтиповіших представників кожного з них, в найзагальніших рисах мотивував причини творчої стратифікації й ідентифікації письменників у своєму часі. Завершилася понад півторагодинна лекція всезагальним жвавим обговоренням озвучених науковцем в її ході проблем та одностайним схваленням і високою оцінкою авторської позиції щодо їхнього висвітленні, до чого активно долучилися й ми з колегами-кафедралками.