
З 1 вересня 2019 року деканом факультету є Іванова Наталія Володимирівна – доктор філософських наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти
Факультет дошкільної освіти та музичного мистецтва Луцького педагогічного коледжу був створений у вересні 2019 року на базі відділень «Дошкільне виховання» та «Музичне мистецтво». Випускники коледжу творчо й результативно працюють в сучасних освітніх закладах та у вищій школі, їх досвід пошанований не тільки на теренах України, але і за її межами. Адже історія підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти бере свій початок з 1954 року, а вчителів музики закладів загальної середньої освіти і керівників музичних – з 1957 року.
Факультет дошкільної освіти та музичного мистецтва є освітнім, науковим та адміністративним структурним підрозділом Коледжу, який проводить освітню діяльність, пов’язану зі здобуттям вищої освіти за освітнім степенем «бакалавр» за наступними ліцензованими спеціальностями:
– 012 Дошкільна освіта денної та заочної форм навчання;
- 13 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво) денної форми навчання;
– 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) денної форми навчання.
Сучасна стратегія розвитку факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва спрямована на підготовку високоосвічених, конкурентоспроможних фахівців зі сформованим рівнем загальної, світоглядної та художньо-естетичної культури і мислення, готових працювати в галузі дошкільної освіти та музичного мистецтва. Формування професійної компетентності здобувачів освіти здійснюється на основі міждисциплінарної та міжкультурної інтеграції знань, які здобуваються завдяки дослідницько-інноваційній, творчо-репродуктивній співпраці викладачів та студентів. Однією з ефективних умов є тісна співпраця зі стейкхолдерами, приватними закладами дошкільної освіти, науковими установами України та зарубіжжя.
У 2024 році з метою дотримання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187, положень п.5 статті 33 Закону України «Про вищу освіту», керуючись Статутом Комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради було реорганізовано структурні підрозділи факультету, а саме: кафедру «Теорії, методики музичної освіти та інструментальної підготовки» та кафедру «Диригентсько-хорових дисциплін та постановки голосу» у кафедру «Музичного мистецтва».
З вересня 2024 року до складу Факультету входять три кафедри: теорії та методики дошкільної освіти, філології та музичного мистецтва. Фахівці кафедр забезпечують якісну науково-практичну підготовку здобувачів освіти факультету.

Аліна Циплюк
Завідувачка – кандидат педагогічних наук

Світлана Подолюк
Завідувачка – кандидат філологічних наук

Богдана Жорняк
Завідувачка – кандидат педагогічних наук
Факультет дошкільної освіти та музичного мистецтва має солідний професорсько-викладацький і науковий склад, зокрема це: професори, доктори, доценти, кандидати наук, заслужені працівники культури України, заслужені працівники освіти України, заслужені діячі мистецтв України, народна артистка України.
Основні напрямки наукової діяльності викладачів факультету охоплюють різноманітні сфери гуманітарного знання: філософсько-освітню, психолого-педагогічну, історико-культурну, мистецько-хореографічну, фахово-професійну.
Факультет має усталені наукові зв’язки з ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»; ДВНЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», ДВНЗ «Рівненський державний гуманітарний університет»; ДВНЗ «Волинський національний університет імені Лесі Українки»; ДВНЗ «Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова».
Діяльність викладачів факультету спрямована на інтеграцію у світовий освітній простір, співпрацю із педагогами зарубіжжя. Здійснюється обмін науково-практичним досвідом в рамках членства у Волинській обласній громадській організації ОМЕП, яка є структурним підрозділом Всесвітньої організації (ОМЕР) – міжнародної неурядової і некомерційної організації, що займається проблемами дошкільної освіти та виховання дітей (ECEC). Кафедри факультету активно співпрацюють із Вищою школою інновацій і розвитку м. Люблін (Польща).
Стратегія розвитку факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва у 2024 році була спрямована на підготовку високоосвічених, конкурентоспроможних фахівців. Разом з тим, досить активно створювалось освітнє середовище для формування професійної компетентності студентів на основі міждисциплінарної та міжкультурної інтеграції знань у дослідницько-інноваційній, творчо-репродуктивній співпраці викладачів, студентів та стейкхолдерів.
В жовтні 2024 року на базі кабінету №62 було створено науково-методичну лабораторію «Інновації в дошкільній освіті», яка за останні 8-10 років пройшла апробацію в науковому співтоваристві дошкілля України і зарубіжжя. На часі – створення на базі Лабораторії курсів для підвищення кваліфікації вихователів з інноваційних технологій («Фребель-плюс») для вихователів України. Для підготовки керівника музичного та вчителя закладу загальної середньої освіти, вчителя музичного мистецтва на базі ОПП 014.13 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво) до 01.09.2025 планується відкриття науково-методичної лабораторії (на базі кабінету №40).
Процес творення іміджу Факультету як наукового та культурно-мистецького кампусу триває, розширюються партнерські зв’язки із факультетами українських вишів, започатковуються і реалізуються міжвузівські проєкти. Прикладом успішної співпраці у 2024 році є обмін досвідом з кафедрою україністики Інституту східнослов’янських мов Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща) з теми «Впровадження інноваційного досвіду в процесі реформування освітньої системи».
У 2025 році у відбулося відкриття науково-методичної лабораторії «УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО» ініціатором якої стала кафедра філології. Новий освітній простір став важливим студентським осередком, де звучатиме українське слово, досліджуватиметься багата спадщина українських письменників, вивчатимуться традиції національної культури. Діяльність освітньої лабораторії «Українське слово» спрямовуватиметься на розвиток навчання, науки, творчості, волонтерської допомоги, проектної роботи.
Важливою складовою освітнього процесу на факультеті дошкільної освіти та музичного мистецтва є діяльність художніх колективів, участь у яких сприяє професійному зростанню здобувачів освіти, формуванню національної свідомості та патріотизму, розвитку творчої активності та самовдосконалення.
Завдяки висококваліфікованому освітньому менеджменту завідувачок кафедр і творчому колективу викладачів у 2024 році продовжилася співпраця у міжнародному проєкті «LEGO Foundation» в Україні відповідно до меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та компанією LEGO Foundation (Данія); налагоджується співпраця з Міжнародною Академією Прикладних Наук в Ломжі, де передбачаються онлайн зустрічі, конференції, стажування; продовжується співпраця з Фребелівським центром розвитку в м. Любліні тощо.
Великою заслугою і визнанням професіоналізму викладачів факультету є їхня діяльність в експертних комісіях Міністерства освіти і науки в якості експертів. Так, кандидат педагогічних наук Алла Бубін є експертом з акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, кандидат педагогічних наук Аліна Циплюк – член експертної групи з дошкільної педагогіки та психології, яка здійснює рецензування навчальної літератури для надання грифів МОН. Таким чином талановиті і мислячі викладачі творять імідж Факультету на всеукраїнському рівні, роблять це зі знанням справи, власної честі та гідності.
В контексті якості надання освітніх послуг необхідно відмітити чітку організацію всіх видів педагогічної практики; проведення моніторингу надання якісних освітніх послуг (опитування першокурсників, анкетування, побудова рейтингу успішності студентів денної форми навчання, аналіз показників якості успішності здобувачів тощо).
Щодо інтеграції міждисциплінарних підходів, створення цілісних навчальних програм – необхідно продовжувати працювати над практичною реалізацією концепції академічної мобільності здобувачів освіти, у тому числі й зарубіжної. Початок був покладений в 2024 році: студенти спеціальності Дошкільна освіта по програмі мобільності пройшли курс вивчення вибіркових ОК на кафедрі дошкільної педагогіки ім. Т. Поніманської в Рівненському державному гуманітарному університеті. Студенти спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) та Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво) за програмою мобільності є учасниками освітнього проекту «Синергія традицій та інновацій у сучасному мистецькому просторі: педагогічні та виконавські аспекти» в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії. Це цікаво, захоплююче і розвивально для здобувачів вищої освіти, які мали можливість порівняти якість викладання досвітніх компонентів на Факультеті та в інших закладах, а також – це стимул для саморозвитку викладачів. Ми і надалі розширюватимемо можливості практичної реалізації концепції академічної мобільності здобувачів освіти факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва.
Творчим обличчям факультету є студентський аматорський хор «Жайвір», мішаний хор «Музичні гобелени», жіночий хор «Глорія», вокальний квартет «Оксамит», жіночий вокальний квартет «Імпульс», вокальний ансамбль «Каприз», дівочий ансамбль танцю «Вихиляс», ансамбль народної музики «Троїсті музики», ансамбль бандуристів «Струни серця», ансамбль скрипалів «Мелодія», оркестр народних інструментів «Акко мозаїка», духовий оркестр «Сурми».
Здобувачі освіти факультету є переможцями численних Всеукраїнських та Міжнародних мистецьких фестивалів і конкурсів, а зокрема, Міжнародний конкурс мистецтв «Осіння зірка» (Київ), Всеукраїнський конкурс мистецтв ОКСАМИТ-fest, Міжнародний конкурс мистецтв «StarMarket» (Київ), Міжнародний конкурс талантів «Palette of Talents» (Київ), Всеукраїнський конкурс талантів «DOBRO» (Київ), Міжнародний конкурс талантів «Перлина лотоса», Міжнародний конкурс талантів «Talent», Міжнародний конкурс талантів «Дім для душі» (Київ), Міжнародний конкурс талантів «Made in Ukraine» (Київ) та інші.
Посилення гуманітарної складової ОПП освітніми компонентами, що активізують процеси соціальної комунікації, молодіжної політики, студентського самоврядування, формування світоглядних орієнтирів та життєвої позиції фахівців дошкільної освіти і музичного мистецтва є питанням постійного моніторингу. Необхідно і надалі працювати над розширенням каталогу вибіркових освітніх компонентів задля формування індивідуальної траєкторії професійного та особистісного розвитку здобувачів освіти.
Актуальним є розширення спектру формування індивідуальної траєкторії професійного та особистісного розвитку здобувачів освіти через оновлення каталогів вибіркових освітніх компонентів, модифікацію форм і методів організації СРС, ІНДЗ; пропаганду і використання форм інформальної освіти в системі професійної підготовки здобувачів освіти Факультету ДОММ.
Факультет дошкільної освіти та музичного мистецтва є потужним осередком підготовки висококваліфікованих фахівців, де поєднуються традиції з інноваціями. Завдяки професійному викладацькому складу та сучасним освітнім програмам, факультет забезпечує всебічний розвиток студентів, формуючи їхню професійну мобільність та конкурентоспроможність на ринку праці.