НАРОДОЗНАВЧИЙ ГУРТОК «ОБЕРІГ»
У Луцькому педагогічному коледжі функціонує з 2017 року. Керівник гуртка – викладач кафедри словесних дисциплін, к. філ. н. С. М. Подолюк.
В основі концепції гуртка – висвітлення багатства й цілісності української традиційної культури, ознайомлення з походженням національного фольклору, підкреслення важливості національного самоусвідомлення для кожної людини.
Учасники гуртка «Оберіг» – студенти другого року навчання відділення «Дошкільне виховання» – беруть активну участь у різноманітних культурних та просвітницьких заходах, покликаних популяризувати національну культуру, привернути увагу до безмежної, розмаїтої, волелюбної краси українського фольклору, традиційного мистецтва.
Студенти вивчають і відтворюють українські народні пісні, давні обряди, звичаї. Захопливо підтримують святкування «Андрія» – з танцями, співами, народними забавами.
Учасники гуртка вчаться майстерності, технологіям творення національної культури, зокрема, беруть участь у майстер-класах з розпису писанок, опановують техніки народної вишивки.
Уже традицією стало відзначати у Луцькому педагогічному коледжі Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч учасники гуртка організували яскраве свято українського простору, насичене виконанням сучасних українських пісень про вишивку, національні символи. Окрасою свята став танцювальний флешмоб у виконанні студентської молоді.
А на завершення програми відзначення Всесвітнього дня вишиванки студенти й викладачі коледжу поєдналися на масовому фото у вишиванках. Вишиванка єднає!
Народознавчий гурток «Оберіг» дотримується головного принципу –вивчає й творить національну культуру разом із сучасною молоддю.
Учасники народознавчого гуртка сьогодні опановували народне мистецтво соломоплетіння. Гостею нашого закладу стала відома в Україні та поза її межами соломникарка, учасниця численних міжнародних фестивалів, конкурсів, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Марія Кравчук. Марія Василівна поділилася майстерністю створення солом’яного дива й неймовірними відчуттями, враженнями, які отримала завдяки своїй творчості як учасниця міжнародних виставок та фестивалей. Було цікаво й натхненно! Особливе задоволення учасники майстер-класу отримали від створення власного виробу! Народне мистецтво збагачує й надихає!
Світлом, теплом і духовною єдністю повнилася світлиця Луцького педагогічного коледжу! Студенти факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва правили народну забаву на Андрія: співали пісень, ворожили на щасливу долю, жартували та залицялися, бо вже після Різдва починається пора весіль! А ще – калиту підносили! Закликали сонце розгорітися, бо саме на Андрія припадає найтемніша пора року. А на завершення усім гуртом заспівали старовинну колядку! Будьмо щасливі цілий рік і цілий вік!
Яскраво, патріотично, сердечно й незабутньо відзначили Всесвітній день вишиванки-2019! Було по-родинному тепло й затишно! Учасниками свята стали студенти усіх спеціальностей й педагогічний колектив коледжу. Щиро дякуємо усім, хто долучився до величного руху відзначення традиційного українського вбрання й засвідчив свою приналежність до свого народу, його історії, сьогодення й майбутнього! Вишиванка єднає!
Друзі! Навіть у карантинних умовах ми відзначили емоційний і чудовий Всесвітній день вишиванки! І провели його разом! Цього року свято було ще яскравішим і ріднішим! Саме зараз ми відчули, як це… перебувати далеко один від одного й водночас бути поруч… Ізоляція зближує:))
В знак єдності й підтримки один одного цього року ми організували проект #Близькідухом. Дякуємо усім, хто підхопив ідею свята!
Впродовж дня ми засівали фб-сторінку вітаннями. Переходьте за посиланням #ДеньвишиванкиЛПК-2020 і насолоджуйтеся красою! Єднаймося в кращому!
У радісному передчутті!
Студенти факультету дошкільної освіти та музичного мистецтва вітають з Великоднем! Співають веснянки й розповідають:
- коли і як веснянки починали виконувати;
- про магію сили голосу й руху у веснянках;
- про кремповеє колесо як прообраз сонця;
про кривий танець і шлюбні мотиви у веснянках.
Вмикайте й насолоджуйтеся!
Щороку у третій четвер травня українці в усьому світі відзначають Усесвітній день вишиванки – традиційного українського вбрання. Цього дня ми вшановуємо національні традиції, одягаємо вишиванку й засвідчуємо, що вишита сорочка для кожного українця є не просто вбранням, а й символом нашої ідентичності, самобутності, свободи!
Уже традиційно, єднаючись різними спеціальностями, факультетами, відділеннями, вшановує свято й наша молодь! Важливо, що ми наповнюємо його змістовно. Цьогоріч ми присвятили цей день традиційній культурі! А тому насолоджувалися традиційними танцями, звучанням народних інструментів, народним співом! Вражає! Генетичний код працює!
Радіємо, що у нашому закладі підтримується хвиля відновлення традиційної культури! Все буде Україна!