ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
З вересня 2019 року у Луцькому педагогічному коледжі функціонує новий підрозділ – факультет початкової освіти та фізичної культури. Його відкриття стало результатом формування багатолітніх академічних традицій підготовки освітянської інтелігенції Волині.
Місія факультету. Освітнє лідерство у підготовці висококваліфікованих, конкурентоспроможних професіоналів у сфері початкової освіти, фізичної культури та спорту.
Візія факультету. Факультет – родина, творчий осередок формування учительської та спортивної еліти Волині. Висока корпоративна культура, інноваційна освіта, академічна свобода, синергія творчості й постійне прагнення до досконалості – незмінні складові спільних успіхів і перемог викладачів та студентства факультету.
Цінності факультету. Студентоцентризм, Людиноцентризм, Особистість, Гідність, Рівність, Лідерство-служіння, Якість, Доброчесність.
На посаду першого декана факультету було призначено Фаст Ольгу Леонідівну – кандидата педагогічних наук, доцента.
Дисертація на здобуття ступеня кандидата наук: «Формування педагогічної самоефективності майбутніх учителів початкових класів у професійній підготовці», 2012 рік, спеціальність 13.00.04 – «Теорія і методика професійної освіти».
Із січня 2021 р. і дотепер деканом факультету початкової освіти та фізичної культури Комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради є Денисенко Наталія Григорівна – доктор педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений учитель України.
Дисертація на здобуття ступеня кандидата наук: «Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до оздоровчої роботи з молодшими школярами», 2011 рік, спеціальність 13.00.04 – «Теорія і методика професійної освіти».
Дисертація на здобуття ступеня доктора наук: «Теоретичні і методичні засади формування професійної мобільності майбутніх учителів фізичної культури», 2021 рік, спеціальність 13.00.04 – «Теорія і методика професійної освіти».
Факультет початкової освіти та фізичної культури має у своєму арсеналі досвід, висококваліфікований кадровий потенціал та сучасну матеріально-технічну базу, що дозволяє йому успішно відповідати викликам щодо забезпечення європейських стандартів якості вищої педагогічної освіти.
Нині на факультеті успішно функціонують три кафедри: кафедра загальної педагогіки, психології та методики початкової освіти, кафедра природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій, кафедра теорії та методики фізичної культури.
Одна з провідних у коледжі – кафедра «Загальної педагогіки, психології та методики початкової освіти», реорганізована з кафедри «Педагогіки і психології» з 1 вересня 2024 року.
Підрозділ концентрує у собі не лише науковий потенціал, а й самобутні педагогічні надбання і традиції, зберігаючи та примножуючи кращий педагогічний досвід, дотримуючись основного вектора діяльності кафедри – формування у майбутніх фахівців психолого-педагогічної компетентності на засадах гуманізму, науковості та академічної доброчесності, національно-патріотичного виховання студентської молоді.
Професорсько-викладацький склад кафедри успішно забезпечує освітній процес на усіх діючих освітньо-професійних програмах Коледжу. На кафедрі працює 12 науково-педагогічних працівників: 7 кандидатів педагогічних наук, 2 кандидати психологічних наук, 1 кандидат філологічних наук, 2 кандидати економічних наук, 4 доценти, 8 старших викладачів.
Персонал кафедри здійснює свою діяльність згідно із затвердженими в установленому порядку функціональними обов’язками.
Завідувач кафедри загальної педагогіки, психології та методики початкової освіти» – Марчук Сергій Степанович, кандидат педагогічних наук, старший викладач, викладач-методист.
Завідувач кафедри педагогіки та психології – Марчук Сергій Степанович, кандидат педагогічних наук, старший викладач, викладач- методист.
Дисертація на здобуття ступеня кандидата наук: «Ідеї фізичного виховання школярів у педагогічній спадщині К. Д. Ушинського», 2016 рік, спеціальність 13.00.01 – «Загальна педагогіка та історія педагогіки».
Чільне місце серед пріоритетних напрямків роботи кафедри загальної педагогіки, психології та методики початкової освіти під керівництвом Марчука С.С. посідає наукова діяльність. Робота викладачів відображена у публікаціях, розміщених у періодичних наукових виданнях, що включені до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection. Викладачі кафедри – активні учасники конференцій, рекомендованих МОН України з професійної тематики, є авторами апробаційних або науково-популярних публікацій з наукової або професійної тематики; здійснюють рецензування/редагування навчально-методичних праць (підручників, навчальних посібників тощо).
Сергій Степанович спрямовує діяльність кафедри на організацію наукової роботи здобувачів освіти, активно залучаючи їх до участі в наукових конференціях, семінарах та “круглих столах”. За ініціативи Н. В. Борбич і С. С. Марчука у 2017 році на кафедрі було започатковано Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Волинська весна: перші паростки науки». У збірниках студентської конференції здобувачі вищої та передвищої освіти з різних регіонів України мають можливість ділитися своїми науковими досягненнями.
Кафедра природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій була створена 1 січня 2021 року. Підрозділ об’єднує викладачів різних наукових галузей, які працюють над спільною проблемою – формуванням здоров’язбережувальної, цифрової, інформаційної та навчально-пізнавальної компетентності в майбутніх педагогів на принципах науковості та засадах академічної доброчесності.
Освітній процес на кафедрі забезпечують 11 науково-педагогічних працівників: 2 доктори педагогічних наук, 2 кандидати біологічних наук, 1 кандидат економічних наук, 1 кандидат філософських наук, 1 кандидат педагогічних наук, 2 викладачі вищої категорії, 1 викладач першої категорії, 1 викладач.
Викладацький склад успішно забезпечує викладання фахових курсів, а також запроваджує вибіркові освітні компоненти для успішної підготовки сучасного вчителя Нової української школи.
В освітньому процесі викладачі активно застосовують нові методики викладання вибіркових та нормативних освітніх компонентів за допомогою інтерактивних і мультимедійних технічних засобів (Google Workspace, Microsoft MakeCode, Scratch, Kahoot!, графічні онлайн-редактори для роботи з растровою та векторною графікою, програмне середовище Tinkercad).
Викладачі кафедри регулярно публікують авторські навчально-методичні матеріали з відповідних дисциплін, які охоплюють актуальні теми. Ці матеріали забезпечують високий рівень освітнього процесу, відображаючи глибокі знання та досвід викладачів у відповідних галузях.
Керівництво кафедрою за дорученням ректора Коледжу здійснює Бортнюк Тетяна Юріївна, кандидат економічних наук, доцент.
Дисертація на здобуття ступеня кандидата економічних наук: «Інноваційно-інвестиційні механізми підвищення енергоефективності національної економіки», 2015 рік, спеціальність 08.00.03 – «Економіка та управління національним господарством».
Одним із напрямків роботи кафедри під керівництвом Тетяни Юріївни є постійне підвищення кваліфікації її викладачів, їх активна діяльність у громадських організаціях та об’єднаннях тощо.
Як керівник підрозділу вона організовує роботу всієї кафедри, несе особисту відповідальність за дотримання функціональних обов’язків підлеглими, бере участь у роботі Вченої ради факультету, на який обговорюються і вирішуються питання, пов’язані з діяльністю кафедри, складає перспективні та поточні плани роботи кафедри, затверджує індивідуальні плани професорсько-викладацького складу та інші документи в межах своєї компетентності, контролює виконання кафедральних та індивідуальних планів щодо питань освітнього процесу, методичної та науково-дослідної діяльності.
Кафедра фізичної культури була створена у 2016 році, проте її історичне коріння сягає 1999 року, коли було засновано циклову комісію викладачів фізичного виховання. З 1 вересня 2024 року кафедру фізичної культури реорганізовано у кафедру теорії та методики фізичної культури.
Кафедра є важливим освітнім осередком, що готує фахівців із фізичної культури та спорту, здатних відповідати викликам сучасного ринку праці та впроваджувати інноваційні підходи до навчання.
Кафедра теорії та методики фізичної культури об’єднує 11 науково-педагогічних працівників, серед яких: 1 доктор наук, 4 кандидати наук, 2 аспіранти, заслужений учитель України, 2 майстри спорту України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, а також викладачі – спеціалісти вищої та першої категорій, старші викладачі.
Викладачі кафедри активно займаються науковою діяльністю, беручи участь у дослідницьких проєктах та публікуючи роботи у фахових виданнях, включно з міжнародними науково-метричними базами, такими як Scopus і Web of Science. Значна увага приділяється розвитку студентської науки, зокрема через участь у наукових конференціях, конкурсах студентських наукових робіт і виданні наукових праць.
Керівництво кафедрою за дорученням ректора Коледжу здійснює Митчик Олександр Петрович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент.
Дисертація на здобуття ступеня кандидата наук з фізичного виховання та спорту: «Індивідуалізація фізичного виховання підлітків у загальноосвітній школі», 2002 р., спеціальність 24.00.02 – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення».
Ключові напрямки в роботі кафедри під керівництвом Олександра Петровича включають в себе: постійне осучаснення освітніх програм і навчальних дисциплін, що відповідають сучасним тенденціям у сфері фізичної культури та спорту, залучення студентів до практичних і наукових досліджень, сприяючи формуванню їхньої професійної мобільності та впевненості на шляху до успіху у галузі фізичної культури і спорту.
Факультет початкової освіти та фізичної культури є потужним осередком підготовки висококваліфікованих фахівців, де традиції поєднуються з інноваціями. Завдяки професійному викладацькому складу та сучасним освітнім програмам, факультет забезпечує всебічний розвиток студентів, формуючи їхню професійну мобільність та конкурентоспроможність на ринку праці.