ЦЕНТР ҐЕНДЕРНОЇ ОСВІТИ

Центр ґендерної освіти фактично розпочав свою роботу у 2012 році (наказ № 71 директора Луцького педагогічного коледжу від 17.09.2012) на базі циклової комісії викладачів суспільних дисциплін (нині – кафедра суспільних дисциплін). На сьогоднішній день ЦҐО є структурним підрозділом КЗВО «Луцький педагогічний коледж». Засновниками організації виступили ініціативні викладачки коледжу.

Завдання Центру ґендерної освіти – надання освітньої, методичної, наукової, інформаційної допомоги викладачам/викладачкам та студентам/студенткам КЗВО «Луцький педагогічний коледж» щодо впровадження ідей ґендерної рівності в освітній процес шляхом посилення ґендерного компоненту у змісті соціально-гуманітарних дисциплін; проведення виховних заходів; організації науково-дослідної роботи для забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; ліквідації всіх форм дискримінації; запобігання насильству в усіх сферах життя суспільства; протидії торгівлі людьми тощо.

Діяльність Центру ґендерної освіти включає в себе:

  • креативність – доносити цілі та ідеї ЦҐО до цільової аудиторії цікаво й неупереджено;
  • конфіденційність – не розголошувати інформацію, що отримуємо, та стежити за її надійним захистом;
  • актуальність – постійно стежити за громадським життям, знати про його актуальні тренди та можливість оперативно реагувати;
  • ефективність – орієнтація на результат.

Цінності Центру ґендерної освіти:

  • Пріоритет прав та свобод людини.
  • Орієнтація на суспільні проблеми.
  • Співробітництво та партнерство.
  • Постійний розвиток та інноваційність.

Принципи Центру ґендерної освіти:

  • Недискримінаційна політика.
  • Відповідальність та дотримання принципу «не нашкодь».
  • Незалежність та неупередженість.
  • Толерантність.
  • Прозорість та відкритість.

Центр ґендерної освіти є учасником Всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти вищих навчальних закладів, яка об’єднує центри ґендерної освіти, ґендерні центри, кафедри, лабораторії, студії.

З ініціативи Центру ґендерної освіти проводяться:

  • Інформаційна кампанія «16 днів проти ґендерно обумовленого насильства».
  • Міжвузівський науково-практичний семінар «Ґендерні студії».
  • Конкурс відеороликів та соціального плакату.
  • Усесвітній день гідності.
  • З 2012 року у м. Луцьку та Волинській області – «Уроки ґендерної рівності».
  • Он-лайн проєкт «(Не)відомі волинянки» за ініціативи Музею жіночої та гендерної історії (м. Харків).

Центр ґендерної освіти є активним партнером Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA на Волині  та ГО «Ґендерний креативний простір».

2015 року Центр ґендерної освіти узяв участь у реалізації проекту «Ґендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України», який фінансувався з гранту Посольства Фінляндії в Україні за програмою Фінського фонду місцевого співробітництва 2015. Учасниками проекту були вузи – члени Всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти.

2020 року наступницею Центру ґендерної освіти КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради стала створена ГО «Ґендерний креативний простір».

У квітні – вересні 2021 року ЦҐО долучився на волонтерських засадах до реалізація проєкту «Будуємо гендерно чутливе освітнє середовище в громадах Волинської області» у межах проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», який реалізовувався «Пакт Інститут» в Україні за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. У межах проєкту здійснено ґендерний аудит закладів освіти Городищенської, Самарівської, Сошичненської та Павлівської ТГ Волинської області. Розроблено Дорожню карту ґендерного аудиту закладів освіти, яку за сприяння Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації поширено серед закладів освіти Волинської області.

Підрозділи Центру ґендерної освіти

Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Десята муза» ЦҐО

Кіноклуб медіа-просвіти з прав людини Docudays UA створено 2014 року. Основною метою його діяльності є проведення регулярних некомерційних показів документальних та навчальних кінофільмів про права людини з освітньою та правопросвітницькою метою.

У вересні – грудні 2023 проведено лекторії «Жінки в політиці», «Жінки в економіці» у межах проєкту «Гендерні освіта задля справедливого суспільства», який реалізовувався ГО «Центр “Жіночі перспективи”» у партнерстві з Національним демократичним інститутом (НДІ) завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Україна: ефективна та відповідальна політика».

З вересня 2023 по липень 2024 року на базі Центру ґендерної освіти створено бізнес-консультаційний цент«Я мрію, я можу, я роблю!» у межах однойменного Проєкту, який реалізовувала ГО «Ґендерний креативний простір» у рамках проєкту «Забезпечення розширення економічних прав та можливостей жінок для відновлення і розвитку», що фінансувався Міністерством міжнародних справ Канади за підтримки ActedUkraine.

У вересні – листопаді 2024 проведено навчальні тренінги з протидії гендерно зумовленого насильства та подолання гендерних стереотипів у межах проєкту «Інформаційно-освітній безпековий простір хаб “Синя птаха”», який впроваджувався ГО «Ґендерний креативний простір» за підтримки PoliceStabilization Project – PSP (Проєкт стабілізації поліцейської діяльності (PSP)) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади.

Положення про кіноклуб медіапросвіти з прав людини DOCUDAYS UA “Десята муза” Центру гендерної освіти КЗВО “Луцький педагогічний коледж” ВОР

Положення про Центр ґендерної освіти КЗВО “ЛПК” ВОР