20 травня 2023 року КЗВО «Луцький педагогічний коледж» з філією Національного військово-історичного музею України – Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки на території музею провели літературно-музичний захід: «Ми єдині – молодь та ЗСУ». Захід був проведений для майже 30 військовослужбовців, які проходять реабілітацію після поранень в медичних закладах Луцька. Розважальну програму для бійців підготували студенти вокальної майстерні «Успіх» (керівник Надія Павлюк) та клубу «Всесвіт» (керівник Анатолій Кравець).

Поезію продекламували студентки клубу «Всесвіт»: Дарина Гузь, Вікторія Копанько, Ангеліна Клевець, свій авторський вірш зачитала Анастасія Веснянка.

Пісні прозвучали у виконанні вокальної майстерні «Успіх»: Розанни Федорко, дуету «Форте» у складі Катерини Самчинської та Розанни Федорко, Каріни Амзи, Вікторії Шепелюк, Євгенії Іванової, дуету Анастасії та Ангеліни Коцюб, Сніжани Ожго, Анастасії Захарчук.

На згадку про зустріч та з побажанням перемоги студенти подарували військовим обереги.

Також у музеї було представлено історичну реконструкцію різних періодів історії.

Під час заходу військові і всі бажаючі мали можливість оглянути усю експозицію музею військової техніки та побачити не лише сучасні, але і давні зразки зброї.

Військовий у відставці Сергій Ричко, якому допомагали студенти коледжу, частував присутніх кулішем.

БІЛЬШЕ ФОТО

18 травня 2023 року у КЗВО «Луцький педагогічний коледж» відбулася науково-практична конференція: «Україна у війнах ХХ-ХХІ століття: доля людей і територій».

З вітальним словом конференцію відкрив ректор КЗВО «Луцький педагогічний коледж», заслужений працівник освіти України, доцент, кандидат педагогічних наук Петро Бойчук.

У конференції взяли участь: Олександр Дем’янюк – доктор історичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти ВІППО; Геннадій Гулько – заслужений працівник культури України, голова Волинської обласної організації ветеранів України, Почесний краєзнавець України; Микола Якименко – заслужений працівник культури України, кореспондент газети «Голос України» у Волинській області, Почесний краєзнавець України; Олег Ткачук – директор філії Національного військово-історичного музею України – Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки; Наталія Граніч – директор ВДОУНБ імені О. Пчілки; Євгенія Євтушок – заступник директора з наукової роботи ВДОУНБ імені О. Пчілки; Василь Карп’юк –  працівник філії Національного військово-історичного музею України – Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки; студенти педколеджу, Луцького національного технічного університету та вихователі ГПД, КЗЗСО «Луцький ліцей № 11.

Присутні мали змогу ознайомитися з виставкою зброї Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки та книгами бібліотеки педколеджу.

БІЛЬШЕ ФОТО

В рамка Днів науки та Дня Європи ЗВО «Луцький педагогічний коледж» спільно з Волинською обласною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки 17 травня провели культурну імпрезу «Європа – це ми».

Чудову мистецьку програму, котру підготували викладачі коледжу Анатолій Кравець та Надія Павлюк, клуб «Всесвіт» і вокальна майстерня «Успіх», відвідало чимало студентів та педагогів.

Присутні мали змогу насолодитись європейськими хітами, чарівними українськими піснями у виконанні гурту «Давня казка», гостей імпрези Аліни Назарчук і Анна Карамишевої-Борисенко та студентів і викладачів коледжу, а також хореографічними композиціями колективу «Колорит».

БІЛЬШЕ ФОТО

4 травня 2023 року студенти КЗВО «Луцький педагогічний коледж» клуб «Всесвіт» (керівник Анатолій Кравець) та читацький клуб «ЛітЕри» (керівниця Наталія Дзямулич) взяли участь у презентації книги журналістки та письменниці з Івано–Франківська Любові Загоровської «#МояУПА».

Презентація відбулась у Волинському краєзнавчому музеї, модераторкою заходу була представниця Українського інституту національної пам’яті, дослідниця УПА Леся Бондарук.

Книга містить 39 розповідей про людей, які або воювали в УПА, або допомагали українській армії боротися за незалежність України.

Голоси людей, які зазнали переслідувань, арештів, репресій залишилися незламними й нескореними, можна почути наживо, адже до кожної з історій у книжці додається QR-код, за посиланням – аудіозапис монологу.

Це книга-сповідь про важливу сторінку історії України через призму людської долі. Сотенний УПА Мирослав Симчич, зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків, медсестра УПА Катерина Гаврилів та інші, хто ділився з Любов’ю Загоровською своїм досвідом, говорили не лише за себе.

За їхніми історіями стоять сотні – тисячі історій тих, кого знищено у всіх сенсах цього слова, чиї імена витерто з пам’яті, загублено у вирі подій ХХ століття.

БІЛЬШЕ ФОТО

Студенти клубу «Всесвіт» КЗВО «Луцький педагогічний коледж», керівник Анатолій Кравець, 13 квітня 2023 року відвідали екскурсію в філії Національного військово-історичного музею України — Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки.

В музеї представлено інсталяцію з уламків ракет, які були запущені по критичній інфраструктурі нашого міста.

Студентів зацікавила виставка військової техніки музею, аналогів якому більше немає у Західній Україні. На подвір’ї виставлено 48 одиниць техніки та важкого озброєння, кожна з яких має власну історію.

До речі, деякі екземпляри бронетехніки з колекції музею можна без перебільшення назвати легендарними. Чого лише вартий Т-34 – танк, який став одним із символів Другої світової війни. У 1941 році його вважали чи не найкращим середнім танком у світі. Це перша масова бойова машина з дизельним двигуном, яка могла протистояти німецьким танкам на рівних.

Також студенти клубу мали можливість повправлятись у складанні-розкладанні зброї.

БІЛЬШЕ ФОТО

У КЗВО «Луцький педагогічний коледж» проходить виставка «Війна за незалежність України 2022», яка підготовлена Національним військово-історичним музеєм України (м. Київ).

Банерний складник виставки демонструє головні віхи українського протистояння з початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 р. На документальних фото представлені наслідки російського ракетного терору та військові злочини російських окупантів у різних населених пунктах України.

Завдяки завідувачу філії Національного військово-історичного музею – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки Олегу Ткачуку, студенти та викладачі коледжу мають можливість оглянути виставку.

БІЛЬШЕ ФОТО

Студенти КЗВО «Луцький педагогічний коледж» 2-Б курсу «Початкова освіта», провели 30 березня 2023 року виховний захід на тему: «Вивчаємо історію міста Луцька», куратор Анатолій Кравець.

Студенти ознайомились з пам’ятками нашого міста:

Будинком скульптора Голованя, неофіційно «Луцький будинок з химерами».

«Дім Євангелія» — баптистська церква в Луцьку.

Луцький замок, або Замок Любарта.

Із великим зацікавленням студенти слухали розповідь екскурсовода, про історію костелу та підземелля.

Костел святих апостолів Петра і Павла, зведений у 1616—1646 роках за проєктом італійського архітектора Джакомо Бріано, втратив релігійні функції в 1946 році, де облаштували овочеві склади. Костел повернули католицькій громаді 1991 році.

У підземеллях, що мають два розвіданих яруси, містяться притвор, зимовий костел, трапезна, крипти з похованнями трьох століть. Особливо виділяється гробниця кінця XVIII ст., була похована молода шляхтянка Магдалена Петрівна Тализіна. В ХХ столітті каплиця була розграбована, зникло навіть тіло померлої. Крім того в підземеллі розташовувалися колодязь (який був і запасним виходом) і тюрма.

БІЛЬШЕ ФОТО

З нагоди Дня українського добровольця 14 березня 2023 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація доповненого видання Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.)».

Участь у патріотичному заході взяли студенти клубу «Всесвіт» керівник Анатолій Кравець КЗВО «Луцький педагогічний коледж».

Спецпідрозділ «Світязь» – рота, сформована у червні 2014 року з числа добровольців у структурі міліції громадської безпеки Управління МВС України у Волинській області. Командиром формування був призначений офіцер Збройних сил України Олександр Фацевич. Підрозділ мав забезпечувати охорону громадського порядку й виконувати завдання особливого характеру. Після проходження курсу підготовки у серпні 2014 р. рота «Світязь» вирушила в район АТО. Підрозділ брав участь у боях за м.Іловайськ Донецької області, виходив так званим «зеленим коридором». Під час боїв на Дебальцівському напрямку у січні 2015 р. рота опинилась в оточенні у м. Вуглегірськ, однак продовжувала тримати оборону. Завдавши втрат противнику, підрозділ вийшов з оточення. Після участі в боях на передньому краї рота продовжувала виконувати завдання на території Донецької і Луганської областей до часу закінчення АТО. Була залучена до проведення ООС.

Більшість військових спецпідрозділу «Світязь» і донині продовжують захищати Україну у різних підрозділах ЗСУ та добровольчих формуваннях.

БІЛЬШЕ ФОТО

У Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки 9 березня 2023 року відбулася година історичного портрету «Володимир Вернадський у контексті сучасності», присвячена 160-річчю від дня народження вченого-енциклопедиста, першого президента Української Академії наук Володимира Івановича Вернадського.

До історичного портрету «Володимир Вернадський у контексті сучасності» долучився і КЗВО «Луцький педагогічний коледж». Це студенти «Початкова освіта», студентський клуб «Всесвіт», куратор 2-Б курсу Анатолій Кравець.

Модератором заходу була головний бібліотекар відділу читальних залів Поліна Тимощук.

Із великим зацікавленням молодь слухала про життя і діяльність Володимира Івановича Вернадського.

Наукову діяльність Вернадського високо оцінено світовою спільнотою. Його було обрано почесним членом ряду іноземних академій наук та наукових товариств. Академією Наук України встановлено премію та золоту медаль імені Вернадського. Найбільша бібліотека України в м. Київ носить ім’я Вернадського. На пошану вченого названо два мінерали «вернадит» і «вернадскит». На честь науковця названо астероїд 2809 Вернадський. Світ пам’ятає великого вченого – першого президента Академії Наук України.

Під час заходу демонструвалися уривки з фільмів: «Академік Вернадський: пишемо історію», «Академік Володимир Вернадський і його кохана дружина Наталія Старицька», «Станція Академік Вернадський: життя та робота в Антарктиді».

На заході було прочитано студенткою КЗВО «Луцького педагогічного коледжу» Вікторією Копанько, членкинею клубу «Всесвіт» вірш Володимира Вернадського «У герці за волю».

Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою, присвячену Володимиру Вернадському.

БІЛЬШЕ ФОТО

День пам’яті… ох, краще б – день життя

Відспівані, полеглі, незабуті,

Яким нема на землю вороття,

Чи ж вами наші спогади відчуті?

(Оксана Весна)

16 лютого 2023 року у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки спільно з КЗВО «Луцький педагогічний коледж» викладачі коледжу Анатолій Кравець та Надія Павлюк, клуб «Всесвіт» і вокальна майстерня «Успіх», провели вечір пам’яті: «Вони живуть навіки в серцях і пам’яті народу України».

20 лютого в Україні на державному рівні відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні. Цього дня згадують трагічні події Революції гідності 2013 -2014 років – масові розстріли протестувальників на Майдані.

Під час заходу у бібліотеці було вшановано подвиг героїв Майдану, зокрема волинян – Василя Мойсея, Едуарда Гриневича, Сергія Байдовського, Івана Тарасюка, Олександра Бадери, Юрія Сидорчука, Віктора Хом’яка.

Традиційно у стінах книгозбірні відбулася зустріч з рідними та близькими загиблих на Майдані. На вечорі пам’яті Героїв Небесної Сотні «Вони живуть навіки у серцях і в пам’яті народу України» звучали щемливі спогади сестри Сергія Байдовського, Олени Стрільбіцької та сестри Юрія Сидорчука – Валентини Левашової.

Нікого не залишили байдужими виступи вокальної майстерні «Успіх». Поезію, присвячену подіям Революції Гідності, прочитали члени клубу «Всесвіт».

БІЛЬШЕ ФОТО

Пошуково-краєзнавча робота клубу «Всесвіт» сприяла створенню книги «Волинські вояки на захисті територіальної цілісності України (2014-2017)».

Книга про волинських воїнів – учасників подій на Сході нашої країни. Вона містить біографічні нариси та спогади 91 учасника антитерористичної операції, що боронили суверенітет та територіальну цілісність України в 2014-2017 роках, а потому повернулися до мирного життя.

Презентація книги відбулась в читальній залі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

Модератором презентації була Євгенія Євтушок, заступник директора з наукової роботи бібліотеки. Виступав Геннадій Бондаренко, кандидат історичних наук, професор кафедри документознавства і музейної справи Волинського національного університету імені Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, який разом із доктором історичних наук зі Львова Андрієм Харуком був рецензентом видання. (09.12.2020р. ВДОУНБ імені Олени Пчілки).

Клуб «Всесвіт» КЗВО «Луцького педагогічного коледжу» прийняв участь у Вечірі пам’яті: «Небесна сотня: ангели, які тримають українське небо». 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників революції Гідності та віддаючи належну шану тим, хто загинув протягом кривавих січневих та лютневих днів 2014 року. Саме в ці дні під час Євромайдану протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя більше ста активістів Майдану. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.

Серед Героїв Небесної Сотні є і наші краяни: Василь Мойсей, Едуард Гриневич, Сергій Байдовський, Іван Тарасюк, Олександр Бадера, Юрій Сидорчук та Віктор Хом’як. (17.02.2021р. ВДОУНБ імені Олени Пчілки).

Зустріч клубу «Всесвіт» КЗВО «Луцького педагогічного коледжу» з О. Котисом начальником відділу охорони культурної спадщини міської ради. На тему: «Екскурсія нашим містом». Розповідь про історію вулиць нашого міста з переглядом фільмів про Луцьк, створених О. Котисом (19.03.2021р ЛПК).

Чорнобиль загублений світ.

Чорнобильській трагедії – 35.

Студенти клубу «Всесвіт» КЗВО «Луцького педагогічного коледжу» та студенти музичного відділення взяли участь у презентації двох збірників документів про катастрофу на Чорнобильській АЕС у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

Студенти клубу Герасимчук Богдана, Парфенюк Ірина, Васильчук Вікторія, Лось Дарина читали поезію, а у виконані Ботолкової Вікторії та Демчука Олексія прозвучали пісні.

Директор книгозбірні, Заслужений працівник культури України Людмила Стасюк вручила подяки викладачам КЗВО «Луцького педагогічного коледжу» керівнику клубу «Всесвіт» Кравцю А.І. та Павлюк Н.М.

26 травня 2021р. КЗВО «Луцький педагогічний коледж», спільно з ВДОУНБ імені Олени Пчілки провели день Європи в Україні, «Європейські хіти в Луцьку».

Організатори викладачі коледжу Кравець А., Павлюк Н., клуб «Всесвіт», при сприянні директора бібліотеки – Стасюк Л. А., заступника директора Євтушок Є. О та працівників бібліотеки провели, акустичну годину «Європейські хіти в Луцьку».

Ведучими були учасники клубу «Всесвіт» Фрончко К. та Гурин Ю. Європейські хіти прозвучали у виконанні викладачів коледжу: Михайла Дудая, Павла Бовканюка, Катерини та Ігоря П’явки, хореографічного колективу «Колорит» керівник Тетяна Царик, а також студентів музичного відділення Пех Я., Бондарук К., Марчук К., Назарчук А., Кизицька Б., Демчук О., Ярмолюк В., Амза К. та учня Луцької спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №1 Кренца Д.

В рамках дня Європи в Україні було проведено конкурс фотографій. Клуб «Всесвіт» за активну участь у конкурсі фотографій «Європейські міста. Луцьк та молодь», отримав диплом Департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради.

Година пам’яті «Іловайськ. Подія, яку не забути»

Студенти клубу «Всесвіт» керівник Анатолій Кравець, 1-ММ курс куратор Надія Павлюк КЗВО «Луцький педагогічний коледж» взяли участь у годині пам’яті «Іловайськ. Подія, яку не забути» в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки.

У відділі читальних залів Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбулося хвилююче дійство – вечір пам’яті, присвячений подіям семирічної давності під містом Іловайськ, де розгорнулася одна з найжорсткіших сторінок війни на Сході України. Як зазначила модератор заходу – головний бібліотекар Олена Сільчук, за офіційними даними, втрати українських захисників того трагічного серпня 2014-го склали 368 осіб, а 429 – отримали поранення, 300 – потрапили до полону.

Із закликом берегти мир і цінувати подвиг героїв до учасників заходу звернувся Олег Кобилинський, голова міської організації ветеранів АТО. Пам’ять загиблих ушановано хвилиною мовчання.

Студенти із великою увагою та співчуттям слухали про подробиці оточення українських воїнів в Іловайському котлі. Втрати нашої армії стали одними з наймасштабніших за весь час бойових дій на східних рубежах і спонукали українську сторону погодитися на умови Мінського перемир’я, підписаного 5 вересня 2014 року в білоруській столиці.

Прозвучали поезії, присвячені мужності українських захисників та уривки з книги Євгена Положія «Іловайськ: розповіді про справжніх людей» у виконанні провідного бібліотекаря Ольги Граділь та студентів клубу «Всесвіт» Дарини Лось, Катерини Лісовської. Студенти музичного відділення Олексій Демчук, Катерина Марчук, Каріна Амза, вихованці викладача Надії Павлюк виконали патріотичні пісні.

Година пам’яті «Бабин Яр: без права на забуття»

Студенти клубу «Всесвіт» керівник Анатолій Кравець та працівник бібліотеки Олена Мінасова провели годину пам’яті: «Бабин Яр: без права на забуття».

29-30 вересня виповнилося 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.

Бабин Яр сьогодні – це місце пам’яті, яке стало відомим на весь світ символом нацистських злочинів проти цивільного населення під час Другої світової війни.

«Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів» – писав Іван Дзюба.

Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя приблизно 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, Україна вшановує пам’ять десятків тисяч розстріляних.

У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Студенти клубу «Всесвіт» керівник А. Кравець та викладач постановки голосу Н. Павлюк з студентами музичного відділення КЗВО «Луцький педагогічний коледж» спільно з Волинською ДОУНБ імені Олени Пчілки, провели патріотичну годину «За честь, за волю, за українську долю».

У Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки зібралися ті, хто шанує військові традиції України, аби віддати частку любові та поваги захисникам і захисницям, які відстоюють незалежність України на східних рубежах. Модератор патріотичної години – головний бібліотекар відділу читальних залів Олена Сільчук.

Про патріотичний дух українських Збройних Сил вів мову у своєму виступі учасник бойових дій на Сході України, голова Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський. Про потреби духовної підтримки воїнів та членів їх сімей, зміцнення згуртованості української спільноти висвітлив у виступі військовий священник (капелан) Сергій Лівончук.

Надзвичайно тепло студентська аудиторія заходу сприйняла виступи представників військової частини Національної гвардії України – головного сержанта Миколи Тишика, який брав участь у військовій операції на Сході, та гранатометника Андрія Соколюка, що розповіли про відповідальну місію цієї військової частини на території Волинської області.

Хвилююче прозвучали художні номери, які стали справжньою оздобою патріотичної години. Поезії, присвячені захисникам України, продекламували студентки клубу «Всесвіт» КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Ангеліна Клевець, Вікторія Копанько. Пісні прозвучали у виконанні студентів музичного відділення Каріни Амзи, Олексія Демчука, Вікторії Ярмолюк.

Директорка бібліотеки Людмила Стасюк вручила подяки за співпрацю й активну участь у підготовці та проведенні означеного заходу Анатолієві Кравцю, викладачеві-методисту, керівнику клубу «Всесвіт» КЗВО «Луцький педагогічний коледж» та Надії Павлюк, викладачеві постановки голосу.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Навіки слава Україні, героям слава на віки».

Студенти клубу «Всесвіт» керівник Анатолій Кравець КЗВО «Луцький педагогічний коледж» та студенти 2-Б курсу взяли участь у презентації книги Лесі Шиденко «Переддень життя».

Авторка книги Леся Шиденко за фахом – філолог, офіцер запасу, відмінник освіти України, професійна художниця та письменниця.

Презентація відбулась у Волинському краєзнавчому музеї.

Вона разом з дочкою Олександрою, спілкуючись з родинами загиблих українських захисників написали їхні портрети такими якими вони були у житті. Виставка цих картин експонувалась по всій країні. На основі зібраних розповідей і народилась книга. Навіть її назва «Переддень життя» говорить про те, що вона не про війну, а про життя, яке не встигли прожити співробітники Служби безпеки України.

Авторка намагалась передати свої емоції залу, розповідала й про те, що процес написання картин та підготовка книги супроводжувались своєрідною містикою.

Окремий розділ книги присвячений Волині, загиблому співробітнику служби безпеки України, лучанину Віктору Мандзику капітану Служби безпеки України, оперуповноваженого Любомльського міжрайонного відділу УСБУ у Волинській області. Учасника антитерористичної операції на сході України. Позивний «Панчер», який загинув 21 березня 2015 року у місті Волноваха.

Пересилюючи свій біль втрати, під час презентації із словами вдячності за книгу виступила матір загиблого захисника пані Ольга.

28 серпня 2022 року в Центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки, відбувся благодійний народний ярмарок «Українська культура незламна», організований організацією «Благодійний фонд «Українські Вовки».

До цього ярмарку долучився КЗВО «Луцький педагогічний коледж».

Це студенти відділення «Музичне мистецтво», «Початкова освіта», студентський клуб «Всесвіт» та куратори 2ММ Надія Павлюк і 2Б курсу Анатолій Кравець. Було представлено 25 номерів студентів коледжу.

Мета заходу: зібрати кошти на потреби ЗСУ та цивільних, що постраждали від жахіття війни, а також підтримати наших митців культури м. Луцька та всієї Волині.

Націю, яка під кулями сміється,

 пише вірші,

 народжує дітей – не перемогти!

 Нікому і ніколи!!!

Студенти клубу «Всесвіт», керівник Анатолій Кравець, КЗВО «Луцький педагогічний коледж», 5 вересня 2022 року взяли участь у літературному вечорі з нагоди 100-річчя від дня народження Павла Глазового «Де сміх, там лихо пропада», який відбувся в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Модераторами заходу були завідувачка міського абонементу Оксана Ковальчук та бібліотекар І категорії міського абонементу Галина Гриценя.

Із великою увагою слухали організаторів про життя і творчість Павла Прокоповича Глазового.

Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор Павла Прокоповича — доброзичливий, життєдайний. Байкам притаманні дотепність і влучність. Його твори з задоволенням виконують майстри слова, народні артисти А. Литвинов, А. Паламаренко, а ще раніше лунали вони з вуст Андрія Сови. Творчість П. Глазового — життєстверджуюча, це відкрита сторінка веселої вдачі українського народу, його доброго настрою.

На заході були використані гуморески П. Глазового у виконанні студентів клубу «Всесвіт» Дарини Гузь, Ангеліни Клевець, провідного бібліотекаря міського абонементу Тетяни Бордукової, бібліотекаря Лілії Анцух та гостей заходу Зінаїди Жураковської.

Моя любов – Україна і математика

М. Кравчук.

Історія Волинської землі багата на відомі постаті. Серед них вагоме місце посідає наш земляк,  математик з світовим ім`ям, Михайло Пилипович Кравчук.

У Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки 26 вересня 2022 року відбувся вечір історичного портрету «Творець музики чисел», присвячений 130-річчю від дня народження Михайла Кравчука.

До історичного портрету «Творець музики чисел» долучився і КЗВО «Луцький педагогічний коледж». Це студенти «Початкова освіта», студентський клуб «Всесвіт», відділення «Музичне мистецтво» та куратори 2-Б курсу Анатолій Кравець і 2 ММ Надія Павлюк.

Модераторами заходу були головний бібліотекар відділу читальних залів Поліна Тимощук та завідувачка відділу читальних залів Жанна Литвина.

Із великим зацікавленням молодь слухала про життя і діяльність наймолодшого академіка (37 років), автора понад 180 наукових робіт, в тому числі більше десятка монографій з різних галузей математики, Михайла Кравчука.

Присутні переглянули телевізійну роботу авторської групи Волинської ОДТРК «Світ знає, що Він – українець…», яку було присвячено видатному волинянину. Автор сценарію і режисер фільму – Марія Андрушко.

Поезію Григорія Бевза, Василя Савчука читали студенти учасниці суспільно-політичного клубу «Всесвіт» Ангеліна Клевець, Вікторія Копанько, Гузь Дарина.

Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою, присвячену Михайлу Кравчуку.

У КЗВО «Луцький педагогічний коледж» 1 листопада 2022 року відбулось чергове засідання студентського клубу «Всесвіт» (2-Б курс відділення «Початкова освіта») керівник Анатолій Кравець та 2-ММ відділення «Музичне мистецтво», куратор Надія Павлюк.

Гостем клубу був начальник відділу охорони культурної спадщини департаменту Луцької міської ради Олександр Котис.

На зустрічі Олександр презентував книги: «На сході Європи: міжвоєнний розквіт Волині» та «Повернення. Сергій Тимошенко».

Книга «На сході Європи: міжвоєнний розквіт Волині» має дві частини.

У першій частині йдеться про найвидатніших особистостей Волині міжвоєнного періоду, які розвивали кіно, театр, літературне й музичне середовище. Це Зюзанна Гінчанка, Юзеф Лободовський, Софія Славінська, Микола Певний і багато інших.

Друга частина – урбаністично-архітектурна. У ній Олександр розповідає про будівництво комунікацій, забудови волинських міст і, власне, модернізм Волині.

Книга «Сергій Тимошенко: Повернення». Вона про архітектора, інженера-будівельника, дипломата, державного діяча і митця Сергія Тимошенка, який довгий час проживав у місті Луцьк. Він є фундатором українського архітектурного модерну початку ХХ ст., який зараз називається національним архітектурним модерном. Є автором близько 400 проєктів, представлених, крім українських міст, у Чехії, США, Канаді.

КЗВО «Луцький педагогічний коледж» вокальна майстерня «Успіх» (керівник Надія Павлюк), студентський клуб «Всесвіт» (керівник Анатолій Кравець) 8 листопада 2022 року взяли участь у благодійному марафоні «Разом переможемо», ініційованого Департаментом культури Луцької міської ради.

Учасники концерту – студенти коледжу: Ольга Ткаченко, Олександр Шевчук, Анастасія Коцюба, Каріна Амза, Анастасія Захарчук, дует у складі Ірини та Дарини Косько, Ангеліна Клевець, Євгенія Іванова, дует у складі Ангеліни та Анастасії Коцюби, Дарина Гузь, Олександра Дембіцька, Вікторія Копанько (автор вірша), Василь Ройко, Олександра Юрчук та Павло Шеметюк, Сніжана Ожго, ведуча концерту Вікторія Мацюк.

Даруючи лучанам та гостям міста свої найкращі патріотичні музичні твори та вірші, студенти коледжу збирали кошти на потреби ЗСУ. Сьогодні найбільше бажання кожного українця – мир в Україні! Тож наближаємо нашу перемогу разом!

КЗВО «Луцький педагогічний коледж» вокальна майстерня «Успіх» (керівник Надія Павлюк), студентський клуб «Всесвіт» (керівник Анатолій Кравець) 21 листопада 2022 року провели літературно – музичний перформанс «Україна, що змінила нас», присвячений Дню Гідності та Свободи у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Модератор заходу студентка Вікторія Мацюк розповіла, що це свято в Україні відзначається щороку 21 листопада з нагоди  Помаранчевої та Революції Гідності.

З вітальним словом до присутніх звернулась т.в.о. директора Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Наталія Граніч.

Учасники літературно – музичного перформансу – студенти коледжу: Ольга Ткаченко, Розанна Федорко, Ірина Косько, Вікторія Копанько (автор вірша), дует у складі Ангеліни та Анастасії Коцюби, Дарина Гузь, Анастасія Захарчук, Ангеліна Клевець, Каріна Амза, Анастасія Веснянка (автор вірша), Олександра Дембіцька, Євгенія Іванова, Василь Ройко, Олександра Юрчук та Павло Шеметюк, Сніжана Ожго. Звучали пісні та вірші патріотичної тематики.

Гості заходу ознайомились з презентованою бібліотекою книжковою виставкою «Майдан. Простір гідності, свободи і єднання».

У КЗВО «Луцький педагогічний коледж» 1 грудня 2022 року відбулось чергове засідання студентського клубу «Всесвіт» (2-Б курс відділення «Початкова освіта»,  керівник Анатолій Кравець), 2-ММ відділення «Музичне мистецтво», куратор Надія Павлюк, студенти 2-ДО та викладачі.

Гостем клубу був голова Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський.

Він розповів, про діяльність організації, про те, що на Волині статус учасника АТО/ООС мають майже 12 тисяч чоловіків та жінок, понад 900 ветеранів мають інвалідність.

Олег Кобилинський розповів, що після 24 лютого 2022 року діяльність організації не змінилась. Якщо до повномасштабного вторгнення організація більш надавала консультації, допомогу родинам загиблих, самим учасникам бойових дій, допомагала з медикаментами, відправляла до санаторію, то після повномасштабного вторгнення біля 90% членів організації воюють. Ті, хто залишився тут, активно займаються волонтерською діяльністю.

Студенти клубу задавали питання гостю, на які отримували вичерпні відповіді.

На завершення зустрічі, від імені членів клубу, Катерина Негодюк, студентка 2-Б курсу відділення «Початкова освіта», подарувала гостю солодкий презент на згадку про зустріч.

Фото студентки клубу «Всесвіт» Юлії Єфімчук.

Студенти клубу «Всесвіт», керівник Анатолій Кравець, КЗВО «Луцький педагогічний коледж», 1 грудня 2022 року взяли участь у тематичному вечірі: «Джозеф Конрад англійський письменник польського походження», який відбувся у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки.

КЗВО «Луцький педагогічний коледж» вокальна майстерня «Успіх» (керівник Надія Павлюк), студентський клуб «Всесвіт» (керівник Анатолій Кравець) 5 грудня 2022 року провели концерт, присвячений Міжнародному дню волонтерів у бібліотеці-філії № 10 для волонтерів.

Модератор заходу студентка Вікторія Мацюк розповіла, що Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку», закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Цей благодійний рух в Україні активно зростає та розвивається. Особливо, волонтерство стало актуальним сьогодні, коли іде війна, коли допомоги потребують як військові, так і тимчасово переміщені люди з різних міст нашої держави.

З вітальним словом до присутніх звернулась керівниця бібліотеки-філії № 10 Надія Чміль та керівник волонтерської групи Волині Оксана Крамар.

Учасники концерту – студенти коледжу: Ольга Ткаченко, дует у складі Ірини та Дарини Косько, Вікторія Копанько (автор вірша), дует у складі Ангеліни та Анастасії Коцюби, Дарина Гузь, Анастасія Захарчук, Ангеліна Клевець, Каріна Амза, Анастасія Веснянка (автор вірша), Олександра Дембіцька, Євгенія Іванова, Василь Ройко, Олександра Юрчук та Павло Шеметюк, Сніжана Ожго. Звучали пісні та вірші патріотичної тематики.

Студенти клубу «Всесвіт», керівник Анатолій Кравець, КЗВО «Луцький педагогічний коледж», 7 грудня 2022 року взяли участь у тематичному вечорі: «Григорій Сковорода: шлях письменника, філософа, мандрівника», який відбувся в Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Модераторами заходу були завідувачка міського абонементу Оксана Ковальчук та провідний бібліотекар абонементу Галина Гриценя.

Із великою увагою слухали організаторів про життя і діяльність Григорія Сковороди.

3 грудня Україна відзначила 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, який народився у 1722 році на Полтавщині в родині спадкових козаків. Його називають мандрівним філософом, сам він себе величав вар Савою (сином свободи). Його погляди на розвиток держави багато в чому перегукуються з сучасними подіями. Григорій Савич мав музичний талант – прекрасно грав на флейті та органі, сопілці, скрипці, гуслях, лірі та бандурі. Написав 17 філософських творів та зробив 7 перекладів. Найвідоміші його твори «Сад божественних пісень», «Жінка Лотова», «Байки Харківські».

На заході були використані байки Г. Сковороди у виконанні студентів клубу «Всесвіт» Єлизавети Кисляк, Вікторії Копанько та працівників бібліотеки Оксани Ковальчук та Галини Грицені.

Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою, присвячену Григорію Сковороді.

Фото студентки клубу «Всесвіт» Ірини Редько