Неформальна та/або інформальна освіта

Наші пріоритети:
доступність, професіоналізм,
якість підготовки вчителя нового покоління.

kids

Місія факультету: освітнє лідерство у підготовці висококваліфікованих, конкурентоспроможних професіоналів
у сфері початкової освіти, фізичної культури та спорту.
Місія можлива, якщо вона сформована!

Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних кваліфікацій.

Інформальна освіта (самоосвіта) – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної із професійною, громадською або іншою діяльністю.

Основні цілі неформальної освіти:

 • професійний розвиток здобувачів вищої  освіти  за певною освітньо-професійною програмою;
 • підвищення якості оздоровчо-освітніх послуг, які надаються факультетом;
 • підвищення ефективності наукових досліджень;
 • підвищення конкурентоздатності випускників факультету на ринку оздоровчо-освітніх послуг;

збагачення персональної освітньої траєкторії та фахового досвіду учасників освітнього процесу щодо інших моделей поширення знань.

Нормативна база

Неформальна та інформальна освіта: як отримати визнання результатів навчання: https://mon.gov.ua/ua/news/neformalna-ta-informalna-osvita-yak-otrimati-viznannya-rezultativ-navchannya

Положення «Про порядок визнання результатів навчання здобувачів вищої та фахової передвищої освіти, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти,  у Комунальному закладі вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради»: https://drive.google.com/file/d/1RZ80chLr-yopQkH3tDbj2Q7kgXgzyxIS/view

Наказ про затвердження Порядку визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та(або) інформальної освіти: http://www.ksau.kherson.ua/files/news/2023/202309/14/nakaz.pdf

 Шановні здобувачі вищої освіти!

Вам надано можливість БЕЗКОШТОВНО отримати додаткові знання та вміння на відомих платформах.  По завершеню курсів. У Вас буде можливість перезарахувати ваші результати по неформальній/інформальній освіті.

ПЛАТФОРМИ

 1. Prometheus 

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси. 

Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS. 

 1. EdEra

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

 1. На урок – Курси підвищення кваліфікації вчителів представляють різноманітні напрями: упровадження інноваційних технологій, застосування психологічних прийомів для мотивації учня, інклюзивна освіта, проєктна діяльність у закладах освіти та багато інших. Тому кожен учасник освітнього процесу має змогу обрати курс, орієнтуючись на власні інтереси.
 2. Навчальний центр Британської Ради пропонує безкоштовні онлайн-курси і для вчителів, і для всіх: «Англійська для ділового спілкування», «Англійська у ранньому віці», «Як досягти успіху на глобальному ринку праці», «Ідеї, що змінять світ на краще».
 3. WiseCow– безкоштовний відео-лекторій з культури, соціуму, розвитку міста.
 4. Duolingo– платформа для вивчення іноземної мови.
 5. Є-мова– це освітня платформа громадської організації «Український світ», яка має на меті створити українськомовний культурний простір.
 6. LearnLifelong– освітні програми для різного віку та інтересів.
 7. EdX – Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році,  центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати. 
 8. Udacity – Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу. Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими. 
 9. AtomsHub – пропонують курси підвищення кваліфікації, вебінари, навчальні курси та лекції. Сценарії уроків, активації, дидактичні та освітні методи щодо побудови навчальної програми та системи й організації занять. Сертифікати професійного просування. Кожен учасник отримує сертифікат, що підтверджує його участь у програмі підвищення кваліфікації. Тому студентам онлайн-курсів пропонують лише новітні результати психолого-педагогічних досліджень, інноваційні психологічні методики та науково-практичні розробки професорсько-викладацького складу та експертів у галузі освіти.
 10. Піфагор  –  Прагнете вдосконалити власні педагогічні навички та зробити уроки фізичного виховання не тільки корисними, але цікавими? Скористайтеся чудовою нагодою пройти якісні тренінги дистанційно на сайті «Піфагор». Компетентні спікери розкажуть про актуальні проблеми, а саме про:
 • особливості планування матеріалу на уроках фізкультури;
 • методологію створення креативних уроків;
 • технологію підготовки ігрових занять з фізичного виховання;
 • йогатерапію, петанк, тімбілдинг;
 • фізкультуру в інклюзивній освіті;
 • заохочення учнів до спорту та ін.
 1. www.futurelearn.com

Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти. 

 1. openuped.eu

OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами. 

 1. iversity.org

Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити. 

 1. online.stanford.edu

Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету. 

 1. codecademy.com

Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ. 

 1. apple.com/education/itunes-u

Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.

 1. uk.duolingo.com

Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.

 1. www.ted.com

Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською.

 1.  vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

Історія успішних результатів