20 березня 2025 року в межах засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Десята муза» при Центрі гендерної освіти модератором якого є Ірина КОВАЛЬЧУК, кандидат філософських наук, доцент, викладач кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій, відбувся перегляд документального трагікомічного мюзиклу «Рози. Фільм-кабаре» (Ірена Стеценко / 2021). Учасниками події стали студенти 11 ММ, які занурилися у світ сучасного інтелектуального фрік-кабаре Dakh Daughters Band. Фільм розгортає перед глядачем не просто сцени з життя артисток, а багатовимірну панораму жіночності, творчості й боротьби. Відстежуючи долі семи виконавиць, учасники кіноклубу спостерігали, як мистецтво стає способом пізнання себе й світу, способом осмислення історії та подій сучасності. У кожній з героїнь постає свій шлях, своя роль, своє життєве кредо, що перегукується з філософськими пошуками людської сутності. Особливо значущим для обговорення стала роль мистецтва у соціальних трансформаціях. Період Революції Гідності, що охопив Україну в 2014 році, став для Dakh Daughters не лише історичним контекстом, а й випробуванням на автентичність. Під час дискусії студенти відзначили синергію історичних подій, жіночого досвіду, мистецтва та суспільної критики. Фільм викликав роздуми про сутність мистецтва як засобу боротьби, самопізнання й опору. Він порушив питання про те, наскільки людина може залишатися собою у вирі змін, як мистецтво допомагає не втратити внутрішній голос і якою є роль творчості у відображенні складної реальності. Сподіваюсь, перегляд «Рози. Фільм-кабаре» став для відвідувачів не просто подією кіноклубу, а й актом філософського занурення в екзистенційні питання сучасного світу.
Кіноклуб «Десята муза»
«Модерація кіноклубу Docudays UA «Десята муза» дала мені можливість стати кращою у своїй роботі, дослідити нове й просуватися по кар’єрних сходинках», – ділиться Ірина КОВАЛЬЧУК, кандидат філософських наук, доцент, викладач кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій, модераторка кіноклубу при Комунальному закладі вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради. «Десята муза» з’явилася на мапі Мережі понад десять років тому, у січні 2015-го. «Я досі памʼятаю той вечір, коли мені запропонували відкрити кіноклуб. Тоді здавалося, що праці Канта (а я викладаю філософію), зірки на небі й збережений із дитинства інтерес до теми прав людини зрезонували, і я без вагань погодилася», – згадує Ірина КОВАЛЬЧУК. Ірина Леонідівна зазначає, що у роботі були й звичні для початківців хвилювання, бажання постійно навчатися та вдосконалювати майстерність, шукати й вивчати все більше інформації про права людини, аби почуватися більш впевнено під час обговорень фільмів. Тепер же мріє про підготовку модераторів/-ок з числа студентства, із яким працює в коледжі.
РЕІНТЕГРАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ У ЦИВІЛЬНЕ ЖИТТЯ
Нещодавно студенти факультету початкової освіти та фізичної культури Луцького педагогічного коледжу відвідали важливу зустріч із ветеранами. Це був щирий і відвертий діалог, що відкрив нові горизонти розуміння й підтримки тих, хто захищав нашу країну. Студенти поділилися своїми враженнями: “Це була зустріч, на якій ми спілкувалися на різні теми: як правильно говорити з військовими, як взаємодіяти з ними в повсякденному житті та чим можемо допомогти. Для нас це не просто розмова — це можливість стати частиною важливого процесу реінтеграції захисників у суспільство.” Такі заходи допомагають зруйнувати бар’єри між цивільними та військовими, сприяють формуванню культури вдячності й підтримки. Важливо пам’ятати, що повернення з війни — це не лише фізичний процес, а й глибоке психологічне випробування, у якому кожен із нас може відіграти роль: словом, розумінням, простягнутою рукою допомоги. Луцький педагогічний коледж завжди підтримує ініціативи, що сприяють соціальній адаптації ветеранів, і сподівається на подальшу співпрацю в цьому напрямку.
Викладачі кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій провели навчання щодо сертифікації електронних курсів у Moodle 22.01.2025 у КЗВО «Луцький педагогічний коледж» відбувся навчально-методичний семінар для завідувачів кафедр та науково-педагогічних працівників, організований викладачами кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій (Лехіцький Т., Ковальчук І.). Темою заходу стала сертифікація електронних навчальних курсів (ЕНК), розміщених у системі Moodle. Під час зустрічі учасники отримали детальну інформацію щодо процедури сертифікації та основних вимог до ЕНК. Окрім теоретичної частини, було проведено практичне навчання: на платформі Moodle викладачі працювали з електронними курсами та здійснювали сертифікацію за встановленими критеріями. У рамках заходу було проведено дві експертизи курсів – методичну та науково-змістову, що дозволило оцінити якість матеріалів, їх відповідність освітнім стандартам і вимогам Moodle. Захід сприяв підвищенню професійної компетентності викладачів у сфері дистанційного навчання та забезпеченню якості електронних освітніх ресурсів у закладі.
Національна та громадянська ідентичність – фундамент існування й процвітання України . 16 січня у Закладі вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» відбувся науково-методичний семінар на тему «Роль громадянської та історичної освіти у формуванні ключових компетентностей здобувачів вищої освіти (крізь призму Державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року)». У ході семінару завідувачка кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій, доцент Тетяна Бортнюк та викладачка кафедри Галина Голя окреслили нормативно-правове підґрунтя громадянської та історичної освіти, практичні аспекти реалізації державної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності, механізми формування громадянських компетентностей здобувачів вищої освіти. Семінар став важливою платформою для обміну досвідом між освітянами та практиками, серед яких виступила адвокатка, членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Юлія Ходачинська. У своєму виступі вона закцентувала увагу на важливості громадянської освіти у зміцненні демократії, формуванні активної життєвої та громадянської позиції здобувачів освіти. Щиро вдячні усім учасникам заходу за активну участь, увагу до окреслених питань та відкритість до обговорення!
15 січня у Закладі вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» відбувся круглий стіл на тему «Досвід успішної акредитації ОС бакалавр» за участі представників Волинського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету. Як зазначив ректор Петро Бойчук, ця тема є актуальною для коледжу, адже у 2025 році триватиме акредитація двох освітньо-професійних програм ОС «бакалавр» зі спеціальностей Початкова освіта та Середня освіта (Фізична культура). Тому важливо почути досвід колег та професійних фахівців, котрі успішно акредитували свої освітні програм. Своїми напрацюваннями поділились декан факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ імені Лесі Українки, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Василь Пантік, завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Луцького НТУ, кандидат педагогічних наук, доцент Володимир Ковальчук, доцент кафедри фізіології людини і тварин ВНУ ім. Лесі Українки, експертка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Ольга Коржик. Плідна і конструктивна зустріч, під час якої обговорили ключові аспекти акредитаційних процедур, зокрема: Окрему увагу приділили питанням наукової діяльності, зокрема впровадженню спільних міждисциплінарних проєктів, а також ролі студентських наукових ініціатив у підвищенні рівня освітнього процесу. Хороші результати практичної підготовки дає співпраця з місцевими роботодавцями та спортивними установами. Експертка НАЗЯВО Ольга Коржик надала поради щодо акредитаційних процедур, структури та змісту ОПП, а також запропонувала доцільні методики, засоби та технології навчання. Акцентувала увагу на важливості рейтингування науково-педагогічних працівників як інструменту забезпечення якості освіти. У предметній дискусії взяли активну участь гаранти освітніх програм і науково-педагогічні працівники Луцького педагогічного коледжу. Завдяки обміну досвідом із колегами отримали цінні рекомендації до організації проведення акредитації.
Завдяки спільним зусиллям колективу та студентів Закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» вдалось зібрати чималі кошти, за які придбали для наших захисників важливі подарунки. Позашляховик «Nissan» Navara допоможе у виконанні бойових завдань військовослужбовцям батальйону безпілотних систем 100-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ України. Попередньо автомобіль пройшов повне технічне обслуговування та доукомплектувався новими зимовими шинами. За такий подарунок головний сержант батальйону безпілотних систем Микола Веремчук вручив ректор Петру Бойчуку подяку та бойовий прапор 100-ої бригади. Для волинських військовослужбовців 141 окремої піхотної бригади, що тримають активну оборону на Запорізькому напрямку, передали генератори, зарядну станцію, компресор, ремнабори, інструменти та інше спеціальне обладнання. До цих вкрай необхідних засобів на передовій також додали продукти харчування та смаколики, аби хоч трішки порадувати військовослужбовців перед новорічними святами.
19 грудня відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Національна освіта в стратегіях соціокультурного вибору: теорія, методологія, практика», присвячена 85-річчю Закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж». Наукова дискусія у межах конференції, яка цьогоріч проходила у змішаному форматі, об’єднала українських та закордонних вчених, експертів, педагогів-практиків, студентів, задля обговорення стратегічних питань розвитку національної системи освіти, зокрема її стійкості під час кризового періоду. У вітальному слові ректор Петро Бойчук зазначив, що стійкість української освіти залежить від згуртованості, єдності педагогічних колективів, підкреслив важливість культурного та освітнього фронту у боротьбі з агресором. З вітальним словом до учасників конференції звернулися Світлана Вікторівна Бережна, доктор філософських наук, професор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, який уже втретє є офіційним партнером-організатором конференції; Олена Миколаївна Семеног, доктор педагогічних наук, професор, директор Центру науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії СумДПУ імені А. С. Макаренка; колеги з Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» – кандидат педагогічних наук Майданик О. В. та Сверлович В. В. Серед незмінних партнерів конференції – Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, кафедра ЮНЕСКО з наукової освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Кафедра української та іноземної філології Луцького національного технічного університету, ГО «ОМЕП. Україна», Волинська обласна Мала академія наук, Волинська обласна бібліотека для юнацтва. Пленарна частина конференції розпочалася із наукової доповіді «Мова і світові соціокультурні виклики»дійсного члена Національної академії наук України, доктора технічних наук, професора, голови Словникової комісії МОН України, члена Української національної комісії з питань правопису Володимира Анатолійовича Широкова. Учасниками пленарної наукової дискусії, зокрема, стали: Yan KAPRANOV, Doctor of Sciences (Linguistics), Professor, University of Economics and Human Sciences in Warsaw, Poland, University of Oulu, Finland; Юрій СКИБА, доктор педагогічних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Інституту вищої освіти НАПН України; Tetiana SYMONENKO, Doctor of Sciences (Linguistics), Professor, Researcher, Department of Business Communications, Vienna University of Economics and Business, Founder, Director at Zentrum Ukrainischer Forscher:innen, Vienna, Austria; Олена СЕМЕНОГ, доктор педагогічних наук, професор, директор Центру науково-освітнього партнерства та мережевої взаємодії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка; Наталія ГРОНА, доктор педагогічних наук, доцент, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка; Валентина ВІТЮК, доктор педагогічних наук, професор, заступник декана з навчальної роботи факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки; Марія ЗАХАРЧЕНКО, координаторка з питань співпраці в Україні міжнародної організації за мир HWPL при УКОСОР ООН; Natalia SHERIMBETOVA, project manager, the European Centre for Freedom and Independence, Vienna, Austria; Михайло ЖУК, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДВНЗ Університет менеджменту освіти НАПН України. У фокусі наукової дискусії, яка була насичена потужними доповідями провідних вчених-педагогів України, зарубіжних дослідників, педагогів-практиків з Польщі, Болгарії, Австрії, Великобританії, Південної Кореї, Канади, США, стали такі питання: У межах конференції відбувся також майстер-клас «Використання роботів LEGO MINDSTORMS EV3 та LEGO BOOST у STEM освіті», організований кандидатом технічних наук, доцентом кафедри комп’ютерних наук Луцького національного технічного університету Ніною ЗДОЛБІЦЬКОЮ та директором комунальної установи «Волинська обласна Мала академія наук» Тетяною МИХАЛЮК. Щиро дякуємо усім учасникам та співорганізаторам за багаторічне наукове та освітнє партнерство. Дякуємо Збройним Силам України за шанс на майбутнє для української науки. БІЛЬШЕ ФОТО ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ СЕРТИФІКАТИ ЗБІРКА МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ І ЧАСТИНА