Академічна доброчесність – мода в науці?
Чи може чесність бути у тренді? Чи справді академічна доброчесність – це не лише про «не списувати», а про нову культуру відповідального ставлення до знань, освіти та науки? Відповіді шукали разом на міжкафедральному інтерактивному заході (23.05.2025) разом зі здобувачами освіти! Учасникам були запропоновані активності: міні-вікторина «Модно / Застаріло» – визначали, які практики сьогодні актуальні в науці, а які залишились у минулому; дискусії в малих групах (формулювати позицію щодо викликів доброчесності у світі конкуренції та рейтингових перегонів); блок про ШІ викликав жваве обговорення: як користуватися ChatGPT етично? як потрібно зазначати використання ШІ у власних роботах? Працюючи у командах, студенти створювали Кодекс доброчесного науковця-студента та ідеї для рекламної кампанії доброчесності. Особливу увагу привернуло інформаційне повідомлення про досвід США щодо політик академічної доброчесності та використання ШІ в освіті. Завершенням події стала рефлексія: «Чи актуальна доброчесність у сучасній науці?». Захід довів: доброчесність — це не архаїзм, а стиль майбутнього, який обирає свідома молодь.
23 травня 2025 року відбулася гостьова еколекція Гаврилюк Оксани Іванівни, старшого наукового співробітника відділу природи Волинського краєзнавчого музею на тему: «Воєнні злочини проти довкілля. Як стан довкілля впливає на здоров’я людини». Здобувачі освіти спеціальності 013 Початкова освіта освітньо-професійного ступеня фаховий молодший бакалавр та освітнього ступеня бакалавр під час лекції ознайомилися з тим, як екоцид, спричинений війною, впливає на здоров’я людини, як війна завдає шкоди не лише людям, але й навколишньому середовищу. Воєнні злочини проти довкілля – це навмисне і безвідповідальне знищення природних ресурсів, забруднення води, ґрунту та повітря, руйнування екосистем. Такі дії часто мають катастрофічні наслідки для здоров’я людей, як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Студенти отримали безцінний досвід та навички презентування та обговорення результатів наукових і прикладних досліджень, вміння оцінювати інформацію, відокремлювати факти від маніпуляцій та робити висновки на основі наукових даних; опрацьовувати статистичні дані екологічних звітів та медичних досліджень для формування обґрунтованих поглядів, розуміння зв’язків між екологією, медициною, соціологією та правом у контексті війни, усвідомлюючи важливості дій для запобігання екологічним катастрофам і захисту довкілля, здатність передавати складну інформацію зрозуміло та аргументовано, обговорюючи проблеми зі спільнотою або у наукових дискусіях яка так необхідна для подальшого професійного зростання! Висловлюємо щиру вдячність Гаврилюк Оксані Іванівні за співпрацю та пізнавальну гостьову лекцію!
Заряд позитивних емоцій, формування лідерського потенціалу, корисні навички командотворення, знайомство з елементами військової підготовки та орієнтування – і це далеко не увесь спектр освоєних компетенцій під час тренінгу «Психологічні аспекти лідерства та командотворення під час війни» з елементами спортивного орієнтування та військової підготовки, який організувала і провела зі студентами 21ФК та 11ФК групами, факультету початкової освіти та фізичного виховання, викладач кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій, Галина ГОЛЯ. Усе про те, як студенти груп 21ФК та 11 ФК відточували командну взаємодію, превіряли себе на витривалість, вчилися лідерству й реагували на виклики сьогодення можна переглянути на відео! Це було неймовірно! ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
15 травня 2025 року студенти І курсу бакалаврів мали неймовірну можливість відчути себе справжніми митцями під час майстер-класу ліплення з глини! Захід організований у рамках вивчення ОК «Історія української культури. Історія мистецтв» (викладач кафедри природничо-математичної, світоглядної освіти та інформаційних технологій, Галина ГОЛЯ). ГЛИНА – це не просто матеріал для творчості. Це символ єдності з природою, культурою та мистецтвом. На майстер-класі студенти не лише дізналися як наші предки використовували глину для створення посуду, а й створили власний глиняний виріб. Такі заходи сприяють глибшому розумінню нашого культурного коріння. Дякуємо Волинському краєзнавчому музею за співпрацю.
Шляхи підтримки ментального здоров´я
Під час студентського інтенсивну-практикуму «Шляхи підтримки ментального здоров´я» (16-17 травня 2025 року) та відзначення Днів науки-2025, викладачкою кафедри Галиною Голя було проведено тренінгове заняття «Ментальне здоров´я: фактори і турбота». Піклування і турбота про себе та своїх близьких – запорука ментального здоровʼя суспільства. Захід проведено у співпраці з профспілковою організацією студентів коледжу. ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО
19 травня у нашому закладі відбувся круглий стіл в рамках Днів науки – 2025 (модератор -Тетяна Бортнюк). Захід об’єднав студентів, викладачів та вчителів-практиків для обміну досвідом та ідеями щодо формування критичного мислення та безпечної поведінки в інформаційному просторі у молодших школярів. Щиро дякуємо запрошеним гостям – випускницям нашого освітнього закладу, талановитим вчителькам початкових класів: Катерині Фрончко (Мстишинська гімназія Боратинської сільської ради) і Дарині Вовк (Луцький приватний заклад «Заклад загальної середньої освіти «Колегіум ЄАРС»). Їхній безцінний практичний досвід та рекомендації стали справжнім натхненням для наших студентів! Окрема подяка нашим ініціативним студенткам 11 ПО, 21 ПО, 31 ДО, 41 ДО, які підготували цікаві виступи, інтерактивні вправи, презентували власні дидактичні ігри, як-от «Безпека в інтернеті» та «Медіазнайко», і комікси. Дякуємо Надії Горбач за презентацію гри «Мисливці за правдами», яка є чудовим інструментом для розвитку медіаграмотності молодших школярів! Такі заходи є важливими для підготовки сучасних педагогів, адже саме вони формують медіаграмотне та відповідальне покоління!
Щороку у третій четвер травня Україна відзначає Всесвітній день вишиванки, єднаючись у любові до своєї культури та національних традицій. У Закладі вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» це свято уже стало хорошою традицією для всього колективу. А єднає нас сьогодні не лише любов до України, а й вдячність нашим захисникам. З метою підтримки Збройних Сил України у коледжі відбувався благодійний ярмарок, участь у якому взяли викладачі усіх кафедр, циклових комісій та студентська рада. На ярмарку можна було придбати традиційні страви української кухні, домашню випічку, різноманітні смаколики і навіть вироби власної роботи та авторські книги з автографом. Окрасою стала фотозона «за донат для ЗСУ», підготовлена власноруч активними студентами 41ПО групи. Усі кошти, зібрані під час ярмарку, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Спільно нам вдалось зібрати понад 30 тисяч гривень. Дякуємо усім і кожному, хто долучився до цього заходу, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил!
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!
Для нашого закладу це особливий день, коли ми єднаємося й відчуваємо красу й силу, гідність своєї нації! Коли ми висловлюємо свою вдячність! А нині найважливіше- Збройним Силам України! Вишиванка –це відчуття дому! Це ознака нескореності й продовження свого роду й народу, традицій, які закладають майбутнє. Сьогодні зі сцени коледжу по-особливому лунали українська пісня, українське слово,український танець — щиро, натхненно й з любов’ю! Про вишивку у своєму житті та місію створення й популяризації вишитого вбрання розповіла на святковому заході сучасна дизайнерка, активна громадська діячка Ольга Шулик. Наші студентки презентували колекцію одягу авторки. Щиро дякуємо пані Ользі Шулик за працю, яка гідна захоплення, й присутність на нашому святі! Спасибі усім присутнім, гостям, хто співав і декламував від серця, за Вашу безцінну працю, яка єднає людей і формує наше майбутнє! БІЛЬШЕ ФОТО