Дівочий ансамбль танцю «Вихиляс» був створений у 2015 році, художній керівник та балетмейстер – Степанюк Ігор Віталійович. «Вихиляс» – це творчий колектив студентської молоді, у якому любов до хореографічного мистецтва об’єднує понад двадцять учасниць – студенток різних факультетів та відділень коледжу.

Ідея створення саме дівочого колективу виникла в його керівника під час написання дисертаційної роботи. Прикладом став жіночий хореографічний колектив «Жінхоранс», створений у 1930 році майстром та дослідником українського народного танцю Василем Верховинцем.

Назва колективу «Вихиляс» має особливе танцювальне значення і говорить сама за себе. За час існування колективу були створені різноманітні танці, хореографічні та вокально-хореографічні композиції, картинки, мініатюри. Сьогодні в репертуарі ансамблю українські народні танці, танці народів світу, сучасні танці. Серед них – «Гупали», «Любешівська полька», «Вихиляс», «Плескач», «Тропотянка», «Полонез», «Молдавська хора», «Rock’nRoll», «Джаз фанк» та ін. Щороку ансамбль збагачується новими хореографічними доробками, створеними на основі жіночої танцювальної лексики. Керівник колективу надає велику увагу дослідженню, обробці та манері виконання українського, зокрема волинського народного танцю з метою створення нових хореографічних композицій.

Основна мета діяльності ансамблю – виховати творчу особистість, розвинути інтереси, схильності, здібності, збагатити знаннями про хореографічне мистецтво. На заняттях приділяється увага питанням загальної культури, формуванню почуття національної гідності, розвитку інтересу до історії українського народу, рідного краю.

Ансамбль «Вихиляс» веде активну концертну діяльність, є незмінним учасником усіх концертів, вечорів, фестивалів, які проводяться в Луцькому педагогічному коледжі, бере участь у міських, обласних конкурсах. На базі колективу проводяться майстер-класи, семінари та відкриті заняття.

У квітні 2021 року колектив здобув І премію в номінації «Народний танець» та ІІІ премію в номінації «Сучасний танець» обласного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «У вихорі танцю», м. Луцьк.